Για εργοδότες
Μηχανικό Κατασκευής Φωτοβολταϊκών Πάρκων
Company logo - click to visit company page
2001-30000
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 12 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η ΤΕΡΝΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΑΒΕΤΕ, εταιρεία του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ, αναζητά:

Αρμοδιότητες:

  • Αναφέρεται στον Διευθυντή Έργου και προετοιμάζει εβδομαδιαίες/μηνιαίες αναφορές σχετικά με την εξέλιξη των εργασιών.
  • Συμμετέχει στη σύνταξη του προϋπολογισμού, του χρονοδιαγράμματος και του Φακέλου Ποιότητας του έργου.
  • Προβαίνει σε έρευνα αγοράς, συντάσσει συμβάσεις και παρακολουθεί την εξέλιξή τους.
  • Ελέγχει και φροντίζει για την τήρηση των προβλέψεων αναφορικά με τον προϋπολογισμό, τα χρονικά ορόσημα και την ποιότητα κατασκευής.
  • Ελέγχει επιμετρήσεις, πιστοποιήσεις και λοιπά συμβατικά κείμενα.
  • Συλλέγει και αρχειοθετεί τα απαραίτητα στοιχεία κατά την πορεία προετοιμασίας και υλοποίησης του Έργου.
  • Προγραμματίζει και συμμετέχει σε συσκέψεις με τα εμπλεκόμενα μέρη αναφορικά με τη μελέτη και την πορεία εξέλιξης του Έργου.
  • Συντάσσει εκθέσεις προόδου των εργασιών, απολογισμού κόστους, ανάλυσης ρίσκου και τρεχουσών/μελλοντικών απαιτήσεων, με στόχο την έγκαιρη και ακριβή ενημέρωση των εμπλεκόμενων φορέων.
  • Επικοινωνεί και παρακολουθεί την εφαρμογή των διαδικασιών Υγείας & Ασφάλειας της εταιρείας.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ Μηχανολόγου ή Ηλεκτρολόγου ή Πολιτικού Μηχανικού
  • 3-5 έτη εμπειρίας στην κατασκευή και διαχείριση Φωτοβολταϊκών Πάρκων
  • Καλή γνώση MS Office, MS Project και AutoCAD
  • Άριστη γνώση Αγγλικών

Δεξιότητες:

  • Τήρηση διαδικασιών
  • Οργανωτικές δεξιότητες και μεθοδικότητα
  • Αποτελεσματική διαχείριση ταυτόχρονα πολλών θεμάτων
  • Εργατικότητα, συνέπεια και προσαρμοστικότητα

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο εταιρειών
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό ασφαλιστήριο συμβόλαιο
Αθήνα