Για εργοδότες
Μηχανικός Βάρδιας
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 11 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Οι εμβληματικές μάρκες μας — NEUTROGENA®, AVEENO®, TYLENOL®, LISTERINE®, JOHNSON'S® και BAND-AID®— είναι πρωτοπόροι κατηγορίας και τις εμπιστεύονται εκατομμύρια καταναλωτές που χρησιμοποιούν τα προϊόντα μας για να βελτιώσουν την καθημερινότητά τους. Οι υπάλληλοί μας μοιράζονται μια νοοτροπία με προσανατολισμό στην ψηφιοποίηση, μια προσέγγιση στην καινοτομία που βασίζεται σε βαθιά ανθρώπινες γνώσεις και μια δέσμευση να κερδίζουν τα προϊόντα μας συνεχώς μια θέση στις καρδιές και τα σπίτια των καταναλωτών. Λειτουργώντας από το 1975, η παραγωγική μας μονάδα στη Μάνδρα Αττικής παράγει καταναλωτικά προϊόντα προσωπικής υγιεινής έχοντας έντονη εξαγωγική δραστηριότητα παγκοσμίως και τηρώντας παράλληλα τα υψηλότερα πρότυπα ποιότητας και ασφάλειας και αναζητά: Συντονιστή Βάρδιας Παραγωγής

Περιγραφή θέσης
Ο μηχανικός βάρδιας θα είναι υπεύθυνος για την επίβλεψη της ορθής μηχανολογικής λειτουργίας του εξοπλισμού του Εργοστασίου κατά την διάρκεια της βάρδιας του.

Αρμοδιότητες
·  Επισκευή και συντήρηση εξοπλισμού παραγωγής και γενικών εγκαταστάσεων εργοστασίου.
·  Διεξαγωγή προληπτικών και διορθωτικών εργασιών συντήρησης.
·  Αναβάθμιση συστημάτων και εξαρτημάτων εξοπλισμού.
·  Γνώση διαδικασιών και μεθόδων επίλυσης προβλημάτων (RCPS).
·  Τήρηση των διαδικασιών ασφάλειας και ποιότητας του εργοστασίου σύμφωνα με τις προδιαγραφές GMPS.
·  Ανάγνωση και κατανόηση εγχειριδίων και οδηγιών συντήρησης, καθώς και τυποποιημένων ανταλλακτικών εμπορίου.
·  Στενή συνεργασία με τα υπόλοιπα μέλη της τεχνικής ομάδας για την αποτελεσματική εκτέλεση έργων.

Απαραίτητα Προσόντα
·  Απόφοιτος ΤΕΙ Μηχανολογίας. Εναλλακτικά, κάτοχος άδειας ασκήσεως επαγγέλματος πρακτικού συντηρητή.
·  Εμπειρία 3 ετών σε βιομηχανικό περιβάλλον ως Μηχανικός  βάρδιας.
·  Γνώση Αγγλικής σε ικανοποιητικό επίπεδο
·  Γνώση χρήσης Η/Υ
·  Δυνατότητα εργασίας σε σύστημα κυλιόμενων βαρδιών.

Επιθυμητό προσόν
·  Γνώση και χρήση εργαλειομηχανών και εξοπλισμού μηχανουργείου
·  Προηγούμενη εμπειρία σε πολυεθνικό περιβάλλον θα αποτελέσει επιπρόσθετο προσόν

Ικανότητες
·  Συνέπεια και επαγγελματισμός
·  Προσοχή στη λεπτομέρεια και μεθοδικότητα
·  Ικανότητα διάγνωσης και επίλυσης τεχνικών προβλημάτων.

Παροχές
·  Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
·  Ιατροφαρμακευτική κάλυψη
·  Επιμέρους Κάλυψη εξόδων μετακίνησης
·  Επίδομα σίτισης εντός των εγκαταστάσεων της εταιρείας
·  Επίδομα Παιδικού Σταθμού
·  Δυνατότητες εξέλιξης σε ένα οργανωμένο περιβάλλον εργασίας
·  Επίδομα άθλησης /αθλητικού εξοπλισμού

Η Kenvue είναι περήφανη που είναι εργοδότης ίσων ευκαιριών. Όλοι οι υποψήφιοι που πληρούν τις προϋποθέσεις θα αξιολογηθούν για απασχόληση χωρίς να λαμβάνεται υπόψη η εθνικότητα, το χρώμα, η θρησκεία, το φύλο, ο σεξουαλικός προσανατολισμός, το φύλο, η ηλικία, ή η προστατευόμενη ιδιότητα του βετεράνου και δεν θα υφίστανται διακρίσεις λόγω αναπηρίας.

Αθήνα