Για εργοδότες
Πολιτικός Μηχανικός Οδοποιίας
Company logo - click to visit company page
2001-30000
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
πριν 12 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η ΤΕΡΝΑ Α.Ε. εταιρεία του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ, αναζητά:

Πολιτικό Μηχανικό Οδοποιίας

Αρμοδιότητες:

  • Σχεδιάζει τη βαριά συντήρηση τμημάτων αυτοκινητοδρόμου
  • Πραγματοποιεί τακτικές επιθεωρήσεις και ελέγχους στο πεδίο
  • Εποπτεύει την τήρηση των συμβατικών υποχρεώσεων των μελετητών και των εξωτερικών τεχνικών συμβούλων
  • Συντάσσει προμετρήσεις & προϋπολογισμούς
  • Αξιολογεί τα αποτελέσματα των επιτόπου και εργαστηριακών ποιοτικών ελέγχων
  • Συντάσσει εκθέσεις προόδου σχετικά με τις μελέτες των έργων κατασκευής & τις εργασίες βαριάς συντήρησης

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Πολιτικού Μηχανικού
  • 8 έτη εργασιακής εμπειρίας κατ’ελάχιστον, εκ της οποίας τα 4 έτη σε αντίστοιχη θέση
  • Εμπειρία σε έργα οδοποιίας
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office & AutoCAD
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών (προφορικά & γραπτά)

Δεξιότητες:

  • Ικανότητα οργάνωσης, συντονισμού και διαχείρισης παράλληλων εργασιών
  • Δεξιότητες ανάλυσης και αξιολόγησης πληροφοριών
  • Δεξιότητες άμεσης αντίδρασης και επίλυσης καθημερινών θεμάτων

Παροχές Εταιρείας:

  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο εταιρειών
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο

Θεσσαλονίκη