Για εργοδότες
Κωδ:ΒΟΗΘΟΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ
SOLUTION ENGINEER

Η «JGC Συστήματα Γεωπληροφορικής Α.Ε», η μεγαλύτερη εισαγωγική εταιρεία στο χώρο με έδρα στο Μαρούσι, επιθυμεί να προσλάβει:

Solution Engineer

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Εκτέλεση των καθημερινών διαδικασιών της επιχείρησης σχετικά με τη διαχείριση αποθεμάτων, την εκτέλεση των παραγγελιών και τη σύνταξη των προσφορών
  • Επίτευξη οικονομικών στόχων επιχείρησης, μηνιαίων και ετήσιων
  • Εξυπηρέτηση πελατών σύμφωνα με τις κατευθύνσεις και την εκπαίδευση που παρέχονται από την εταιρεία
  • Αξιοποίηση και ενημέρωση του υπάρχοντος πελατολογίου της εταιρείας και επίσκεψη σε πελάτες σε όλη τη χώρα
  • Εύρεση νέων πελατών
  • Ανάπτυξη των πωλήσεων των προϊόντων της εταιρείας
  • Εξυπηρέτηση και διαχείριση πελατών Β2Β
  • Συμμετοχή σε εκθέσεις
  • Διατήρηση της εικόνας της επιχείρησης σύμφωνα με τα πρότυπα της εταιρείας

Αγορά στόχος:

  • Κατασκευαστικές εταιρείες, τεχνικά γραφεία και εταιρείες ΑΠΕ
  • Τεχνικές υπηρεσίες δημόσιου τομέα
  • Εταιρίες security
  • Ένοπλες δυνάμεις και σώματα ασφαλείας
  • Βιομηχανία, Ναυπηγοεπισκευαστικές εταιρείες
  • Πανεπιστήμια και πολυτεχνικές σχολές
  • Κέντρα έρευνας και τεχνολογίας
  • ΔΕΚΟ

 Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Πτυχίο πιλότου ΣΜηΕΑ και γνώση των εφαρμογών των ΣΜηΕΑ (επιθυμητό)
  • Συνέπεια, εργατικότητα και ομαδικό πνεύμα
  • Άνεση στην επικοινωνία και στη συνεργασία
  • Επικέντρωση στα αποτελέσματα και το στόχο
  • Άνεση στη χρήση και αξιοποίηση Η/Υ, προγραμμάτων κειμένου, υπολογισμών και  σχεδίασης
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Δίπλωμα οδήγησης και εμπειρία στην οδήγηση Ι.Χ.

Προσφέρονται:

  • Σταθερή και μόνιμη εργασία
  • Μισθός αναλόγως προσόντων, πριμ επί των πωλήσεων και εκτός έδρας αποζημίωση
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης και καταξίωσης
Μαρούσι
πριν 14 μέρες