BIM Electrical / Mechanical Engineer (Νέο Διεθνές Αεροδρόμιο Κρήτης)
Company logo - click to visit company page
2001-30000
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η ΤΕΡΝΑ Α.Ε., εταιρεία του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ, αναζητά:

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Εφαρμόζει την τεχνολογία BIM (Building Information Modeling) στις μελέτες και στην κατασκευή των Έργων
  • Καταγράφει και οργανώνει ψηφιακά τα δεδομένα του σχεδιασμού και της κατασκευής των έργων, μέσω του λογισμικού Revit της Autodesk
  • Αναπτύσσει και διαχειρίζεται τη μοντελοποίηση των κατασκευαστικών πληροφοριών
  • Ενεργεί ως ενδιάμεσος μεταξύ κατασκευής και Η/Μ μελετητών, έτσι ώστε να διασφαλίζεται η ανταλλαγή των δεδομένων και η ενσωμάτωση των πληροφοριών της κατασκευής στο λογισμικό Revit
  • Μελετά έγγραφα της σύμβασης, τα ηλεκτρολογικά / μηχανολογικά σχέδια και τις προδιαγραφές του εκάστοτε έργου για την προετοιμασία και ανάπτυξη των μοντέλων στο Revit.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Μηχανολόγου ή Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ΤΕΙ / ΑΕΙ ή σχεδιαστή / Μηχανικού ΒΙΜ
  • 7 έτη σχετικής εμπειρίας ή ενός ολοκληρωμένου σε ΒΙΜ έργο
  • Εμπειρία στη χρήση του λογισμικού Revit της Autodesk για την μοντελοποίηση σύνθετων κατασκευών και την παραγωγή σχεδίων Μελέτης Εφαρμογής
  • Επιθυμητή εμπειρία στη χρήση της πλατφόρμας BIM360
  • Επιθυμητή εμπειρία στη χρήση του λογισμικού Navisworks
  • Επιθυμητή εμπειρία σε μελέτη ή κατασκευή σύνθετων έργων
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας (προφορικά και γραπτά)

Δεξιότητες:

  • Άνεση επικοινωνίας των ωφελειών της ΒΙΜ τεχνολογίας
  • Δεξιότητες οργάνωσης
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες για την εκπαίδευση συνεργατών στις απαιτήσεις του Revit
  • Δεξιότητες άμεσης ανταπόκρισης για την επίλυση καθημερινών θεμάτων

Παροχές Εταιρείας:

  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο εταιρειών
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο

Ηράκλειο