Για εργοδότες
Πολιτικός Μηχανικός
Company logo - click to visit company page
2001-30000
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η ΤΕΡΝΑ Α.Ε. εταιρεία του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ, αναζητά:

Πολιτικό Μηχανικό

Αρμοδιότητες:

  • Παρακολουθεί και συντονίζει την κατασκευή τεχνικών έργων υποδομής, την έγκαιρη και σωστή εφαρμογή σχεδίων / μελετών και την ολοκλήρωση των εργασιών σύμφωνα με τα χρονοδιαγράμματα
  • Παρακολουθεί τη σωστή εφαρμογή των κατασκευαστικών σχεδίων από τους υπεργολάβους και τα συνεργεία του έργου
  • Συντάσσει τις προμετρήσεις των ποσοτήτων των σκυροδεμάτων, των σιδηρών οπλισμών και άλλων υλικών της κατασκευής
  • Συντονίζει την ομαλή και ασφαλή λειτουργία μεταξύ των συνεργείων των υπεργολάβων
  • Συντονίζει την έγκαιρη παραλαβή των υλικών από τους προμηθευτές
  • Τροποποιεί τα σχέδια της μελέτης και εντοπίζει έγκαιρα τυχόν σφάλματα ή παραλείψεις
  • Συνεργάζεται άμεσα με τους άλλους μηχανικούς του εργοταξίου, τους τεχνικούς και τα συνεργεία του έργου

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού ΑΕΙ
  • 10 έτη κατ’ ελάχιστο σε αντίστοιχη θέση ως μηχανικός κατασκευής
  • Άριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office & AutoCAD
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών (προφορικά & γραπτά)

Δεξιότητες:

  • Ευχέρεια και αμεσότητα στην επικοινωνία
  • Μεθοδικότητα, ακρίβεια και υπευθυνότητα
  • Γρήγορη ανταπόκριση σε συνθήκες εργασιακής πίεσης

Παροχές Εταιρείας:

  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο εταιρειών
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο
Αθήνα