Για εργοδότες
Μηχανικός Πωλήσεων
Company logo - click to visit company page
51-100
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η Saint-Gobain Hellas είναι θυγατρική του Γαλλικού Ομίλου Saint-Gobain, με ηγετική θέση στην παγκόσμια αγορά στα υλικά δόμησης, τους υαλοπίνακες  και τα προϊόντα υψηλής τεχνολογίας.

Με ισχυρή παρουσία σήμερα σε 75 χώρες και περισσότερους από 166.000 εργαζόμενους η Saint-Gobain, σχεδιάζει, παράγει και διακινεί υλικά δόμησης, παρέχοντας καινοτόμες και αποτελεσματικές λύσεις στις σημερινές κρίσιμες προκλήσεις της μείωσης των ενεργειακών αναγκών και προστασία του περιβάλλοντος.

Η Εταιρεία προσβλέπει στην ενίσχυση του τμήματος των πωλήσεων της με την πρόσληψη ενός

Μηχανικού Πωλήσεων

με έδρα τη Μεταμόρφωση και βασικά καθήκοντα:

  • Την ανάπτυξη των πωλήσεων της εταιρίας στην περιοχή ευθύνης των και την τεχνική υποστήριξη των πελατών και συνεργατών στα νέα υλικά και τεχνολογίες που εισάγει η εταιρία στην Ελληνική αγορά.
  • Την ανάπτυξη σχέσεων και συνεργασιών με αρχιτεκτονικά και μελετητικά γραφεία με στόχο την προώθηση των προδιαγραφών των υλικών στα έργα.
  • Προώθηση των καινοτόμων υλικών, συστημάτων και λύσεων στο εμπορικό δίκτυο της Εταιρείας.

Γενικά προσόντα :

  •  Πτυχίο Α.Ε.Ι. – Τ.Ε.Ι. Μηχανικών (Πολιτικών, Χημικών ή Μηχανολόγων Μηχανικών - Α.Τ.Ε.Ι Πολιτικών Δομικών Έργων ή άλλης συναφούς κατεύθυνσης).
  • Εργασιακή εμπειρία 2-3 ετών στο χώρο των πωλήσεων δομικών υλικών.
  • Άριστες δεξιότητες και άνεση στην επικοινωνία, προφορική, γραπτή, ηλεκτρονική.
  • Ομαδικό πνεύμα, ικανότητα στην οργάνωση, διαπραγμάτευση, καθώς και αποδεδειγμένη αποτελεσματικότητα στην επίτευξη στόχων.
  • Εμπειρία και άνεση στην επικοινωνία και την επαφή με μελετητικά γραφεία και κατασκευαστικές εταιρίες.
  • Ισχυρή αντίληψη πρακτικών προώθησης προϊόντων στην αγορά και στα δίκτυα πελατών.
  • Ισχυρό κίνητρο για προσωπική ανάπτυξη και εξέλιξη στο εταιρικό περιβάλλον της Saint Gobain.
  • Καλή γνώση στον χειρισμό της Αγγλικής γλώσσας και ηλεκτρονικών υπολογιστών (Διαδικτύου, Microsoft Office).
  • Η γνώση χρήσης AutoCAD θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.

Η Εταιρεία προσφέρει :

  •  Ασφαλές και οργανωμένο εργασιακό περιβάλλον
  • Εκπαίδευση, ατομικό πλάνο ανάπτυξης και επαγγελματικής και προσωπικής εξέλιξης
  • Δυνατότητα εξέλιξης στον εργασιακό περιβάλλον του Ομίλου Saint-Gobain
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό, laptop, ιδιωτική ασφάλιση υγείας

Αποστείλατε βιογραφικό σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση: hr_greece@saint-gobain.com, υπόψη τμήματος Ανθρωπίνων Πόρων.

Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

Μεταμόρφωση