Για εργοδότες
Technical Sales Engineer
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η SIKA HELLAS ABEE, αναζητεί Μηχανικό Πωλήσεων δομικών υλικών για κατασκευές σκυροδέματος, με έδρα τις εγκαταστάσεις της στο Κρυονέρι Αττικής.

Περιγραφή θέσης :

  • Προώθηση και ανάπτυξη πωλήσεων προϊόντων με έμφαση στο Σκυρόδεμα
  • Τεχνική υποστήριξη και εξυπηρέτηση πελατολογίου – συνεργατών στα Εργοτάξια
  • Τεχνική υποστήριξη, επίβλεψη έργων & εφαρμογών
  • Εκπαιδεύσεις πελατών/ συνεργατών
  • Εκπόνηση τεχνικό-οικονομικών προτάσεων και προσφορών
  • Διαχείριση και συντονισμός παραγγελιών

Χαρακτηριστικά προσωπικότητας

  • Συνεργατικότητα – Ομαδικό πνεύμα.
  • Αναλυτική σκέψη – ικανότητα λήψης πρωτοβουλιών
  • Εστίαση σε ομαδικούς – ατομικούς στόχους
  • Οξυδέρκεια και συμμετοχή σε εκπαιδεύσεις επί νέων τεχνικών – τεχνολογιών.
  • Πωλησιακές ικανότητες
  • Ικανότητα διαχείρισης πελατών
  • Υπομονή (διαχείριση άγχους–θυμού-κρίσης) και δυνατότητα εργασίας «υπό πίεση».

Απαραίτητα προσόντα :

  • Δίπλωμα ή κατ’ ελάχιστον Πτυχίο τεχνολογικής κατεύθυνσης ΑΕΙ (Πολ. Μηχανικός ή Δομικών Έργων χωρίς να αποκλείονται και άλλα πτυχία ΑΕΙ-ΤΕΙ τεχνικής κατεύθυνσης)
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Επιθυμητή εργασιακή εμπειρία στο χώρο των κατασκευών ή των δομικών υλικών (+1 έτος)
  • Ευχέρεια στη χρήση πληροφοριακών συστημάτων
  • Κάτοχος Διπλώματος Ι.Χ. αυτοκινήτου
  • Δυνατότητα ταξιδιών εκτός έδρας
  • Απαραιτήτως εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

*** Ως επιπρόσθετο σημαντικό προσόν, θα ληφθεί εξαιρετικά υπόψη η γνώση – εμπειρία στην αγορά Σκυροδέματος

Η εταιρεία προσφέρει

  • Άμεση πρόσληψη
  • Σταθερό επαγγελματικό περιβάλλον
  • Πρόσθετο πακέτο Ιατροφαρμακευτικής Περίθαλψης
  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών και Βonus επίτευξης στόχων
  • Εταιρικό Αυτοκίνητο + τον πλέον σύγχρονο ηλεκτρονικό εξοπλισμό
  • Συνεχή εκπαίδευση στον τομέα των πωλήσεων και σε τεχνικά αντικείμενα συναφή με τη δραστηριότητα της συγκεκριμένης θέσης εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης
Κρυονέρι