Για εργοδότες
Engineering & HSE Supervisor
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
101-250
Φαρμακευτικές & Κλάδος Υγείας
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η ελληνική φαρμακοβιομηχανία Medicair S.A. στη Βιομηχανική Περιοχή Σχηματαρίου Βοιωτίας, αναζητά: Engineering & HSE Supervisor

Αρμοδιότητες:

  • Είναι υπεύθυνος για την διαχείριση και οργάνωση του προγράμματος συμμόρφωσης της εταιρείας προς τις υπηρεσίες.
  • Είναι υπεύθυνος για την διαχείριση και οργάνωση των έργων που λαμβάνουν μέρος στις εγκαταστάσεις της επιχείρησης.
  • Διενεργεί δοκιμές Qualification (Installation/Operation/Performance) νέου και υφιστάμενου εξοπλισμού Παραγωγής/Συσκευασίας και συντάσει τα αντίστοιχα πρωτόκολλα διενέργειας και αναφορές των αποτελεσμάτων.
  • Πραγματοποιεί εκπαιδεύσεις σχετικά με τις διαδικασίες Υγιεινής & Ασφάλειας, και Περιβάλλοντος (HSE).
  • Συνεργάζεται άμεσα με τους προϊστάμενους και εργαζομένους άλλων τμημάτων της εταιρείας σχετικά με την υλοποίηση των εργασιών για θέματα της αρμοδιότητάς του.
  • Δημιουργία ,διαχείριση και τήρηση διαδικασιών HSE, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και ISO
  • Διαχειρίζεται, δημιουργεί και διατηρεί H/M σχέδια των εγκαταστάσεων και των συστημάτων παραγωγής της εταιρείας σύμφωνα με τους κανόνες της τέχνης, της επιστήμης και τις πρακτικές GMP.
  • Υποστηρίζει το τεχνικό τμήμα σε νέα έργα και στις διαδικασίες/πρόγραμμα συντηρήσεων εξοπλισμού του εργοστασίου.

Απαιτούμενα προσόντα :

  • Δίπλωμα AEI Μηχανολόγου Μηχανικού, Πτυχίο Μηχανολόγου ΤΕΙ ή συναφές.
  • Ελάχιστη εμπειρία 2 έτη σε τμήμα παραγωγής ή συντήρησης βιομηχανίας (κατά προτίμηση στον τομέα φαρμάκων ή σχετικό).
  • Γνώση σχεδιαστικού προγράμματος AutoCad.
  • Προηγούμενη εμπειρία στη δημιουργία σχετικών με το αντικείμενο, διαδικασιών, πρωτοκόλλων και αναφορών.
  • Άριστη γνώση Αγγλικών .
  • Άριστη γνώση Η/Υ.

Επιθυμητές δεξιότητες :

  • Ακρίβεια και προσοχή στην λεπτομέρεια
  • Project Management
  • Δυνατότητα ένταξης και εργασίας σε ομάδα
  • Οργάνωση και ορθή διαχείριση χρόνου
  • Επικοινωνία με συνεργαζομένα τμήματα
  • Δυνατότητα μάθησης και εκπαίδευσης

Η εταιρία προσφέρει:

  • άριστο περιβάλλον εργασίας
  • εξειδικευμένη εκπαίδευση και ανάπτυξη
  • δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης

Θα προτιμηθούν βιογραφικά από την ευρύτερη περιοχή Σχηματαρίου.

Σχηματάρι