Για εργοδότες
Μηχανολόγος Μηχανικός ως Τεχνικός Ασφαλείας
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 5 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η ΜΕΤΑΛΚΑΤ ΑΕ  εταιρεία κατασκευών, εγκαταστάσεων και συντηρήσεων μηχανημάτων στη βαριά βιομηχανία αναζητεί να εντάξει στο δυναμικό της :
Μηχανολόγο Μηχανικό για τη θέση του Τεχνικού Ασφαλείας

Τρόπος απασχόλησης : πλήρής

Τοποθεσία: έργα σε: Κορινθία & Αττική

Τα βασικά καθήκοντα της θέσης περιλαμβάνουν

  • Παρακολούθηση και βελτίωση υφισταμένων διαδικασιών ασφαλείας.
  • Επίβλεψη εφαρμογής των κανόνων Ασφάλειας & Υγείας στο πεδίο του κάθε έργου.
  • Διενέργεια μελετών εκτίμησης κινδύνου (Risk Assessments) στο εργοστάσιο και τα έργα.
  • Οργάνωση και πραγματοποίηση εκπαιδεύσεων Α. & Υ. στο προσωπικό της εταιρείας.
  • Οργάνωση και διατήρηση αρχείων με εκπαιδεύσεις Α. & Υ. του προσωπικού.
  • Παρακολούθηση, συντήρηση και βελτιστοποίηση συστήματος ISO 45001 και πραγματοποίηση εσωτερικών επιθεωρήσεων.
  • Πραγματοποίηση συναντήσεων Ασφαλείας με το προσωπικό των εκάστοτε τμημάτων.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Να έχουν παρέλθει τουλάχιστον 2 έτη από την κτήση του πτυχίου για ΑΕΙ και αντίστοιχα 5 για ΤΕΙ
  • Εργασιακή εμπειρία σε βιομηχανικό και κατασκευαστικό πεδίο
  • Πολύ καλή χρήση Αγγλικών και Η/Υ

Παροχές:

  • Αυτοκίνητο και έξοδα μετακίνησης
  • Ομαδικό ασφαλιστήριο συμβόλαιο
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών
Σχηματάρι
Με μεγάλη εμπειρία