Για εργοδότες
Κωδ:ΜΑ102022
ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ-ICON SYSTEMS
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 5 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η Icon Systems, εταιρεία κατασκευής εξοπλισμού διακίνησης και ρομποτικών συστημάτων, με έδρα στα Οινόφυτα Βοιωτίας, αναζητεί Μηχανικό Αυτοματισμού.

Κωδικός Θέσης: ΜΑ102022

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΑΤΕΙ Ηλεκτρολογίας / Αυτοματισμού / Ηλεκτρονικής
  • Προϋπηρεσία στο τομέα των αυτοματισμών
  • Καλή γνώση προγραμματισμού Step7, WINCC, WINCC Flexible, TIA Portal
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή χρήση Η/Υ
  • Δυνατότητα για ταξίδια εντός και εκτός Ελλάδας
  • Γνώσεις σε προγραμματισμό ρομποτικών βραχιόνων είναι επιθυμητές και θα θεωρηθούν επιπλέον προσόντα.
  • Γνώσεις σε  OMRON και Allen Bradley PLC, Wondeware SCADA, προγραμματισμός SQL, VB, EPLAN και C++ θα θεωρηθούν επιπλέον προσόντα.

Αρμοδιότητες

  • Ανάπτυξη προγραμμάτων PLC και HMI
  • Ανάπτυξη εφαρμογών
  • Εγκατάσταση και δοκιμές software on-site
  • Υποστήριξη και επίλυση τεχνικών προβλημάτων (remotely και on-site)

Προσφορά

  • Ανταγωνιστικός μισθός αναλόγως προσόντων
  • Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης
  • Άριστο και σταθερό περιβάλλον εργασίας
  • Εκπαίδευση στον προγραμματισμό ρομποτικών βραχιόνων

Πληροφορίες/Information

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να αποστείλουν βιογραφικά σημειώματα αναγράφοντας τον κωδικό της θέσης στο email: info@iconsystems.gr

Οινόφυτα