Για εργοδότες
Εργοδηγός Οπτικών Ινών Α Φάση
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
16-50
Τηλεπικοινωνίες
πριν 6 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Αναζητούμε ένα δυναμικό υποψήφιο για τη θέση του Εργοδηγού, για να ενταχθεί στην ομάδα μας, για έργα εγκατάστασης οπτικών ινών Α Φάσης στην Αττική.

Αρμοδιότητες
- Οργάνωση και έλεγχος των εργασιών εκσκαφής και εγκατάστασης λαμβάνοντας οδηγίες & καθοδήγηση από τον Υπεύθυνο Έργου
- Καθημερινή επίβλεψη και συντονισμός του του εργατοτεχνικού προσωπικού, των χειριστών μηχανημάτων και των συνεργείων
- Έλεγχος υλικών-προμηθειών
- Έλεγχος τήρησης μέτρων ασφαλείας
- Ανάθεση αρμοδιοτήτων και καθορισμός των προγραμμάτων εργασιών/ βαρδιών
- Προγραμματισμός & τήρηση του Χρονοδιαγράμματος των εργασιών της αρμοδιότητάς του
- Ενημέρωση του Υπεύθυνου Έργου για την εξέλιξη των εργασιών και συμμετοχή στις καθημερινές/εβδομαδιαίες συναντήσεις

Απαιτούμενα Προσόντα
- Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού ΤΕΙ ή Τεχνικής Σχολής ανάλογης ειδικότητας
- 3ετή τουλάχιστον εμπειρία ως εργοδηγός κατά προτίμηση σε έργα εγκατάστασης οπτικών ινών Α Φάσης
- Κατανόηση τοπογραφικών σχεδίων και τεχνικών σχεδίων και προδιαγραφών
- Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας συνεκτιμάται
- Καλή Γνώση Η/Υ (AutoCAD, MS Office) συνεκτιμάται
- Άριστες ικανότητες επικοινωνίας με το τεχνικό προσωπικό
- Οργανωτικότητα και μεθοδικότητα στην εκτέλεση των καθημερινών εργασιών
- Προσαρμοστικότητα και ταχύτητα στη λήψη αποφάσεων & πρωτοβουλιών
- Εργασία υπό πίεση και τήρηση αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων

Η εταιρεία προσφέρει
- Σύμβαση αορίστου χρόνου
- Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
- Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο
- Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο εταιρειών

Γέρακας
Με μεγάλη εμπειρία