Για εργοδότες
Μηχανικός Πωλήσεων - Aθήνα
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
16-50
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
πριν 8 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Περιγραφή Θέσης

Αναζητούμε Μηχανικό Πωλήσεων που θα αναλάβει την ανάπτυξη του πελατολογίου της εταιρίας μας.

Αρμοδιότητες Εργασίας

  • Ανάλυση τοποθέτησης εμπορικής δραστηριότητας και στοιχείων σε σχέση με τους πελάτες
  • Διαμόρφωση και προβολή του οράματος και της αποστολής της εταιρίας
  • Μετατροπή στοιχείων της εμπορικής δραστηριότητας σε σχέδια και στρατηγικές τοποθέτησης στην αγορά
  • Μέτρηση και αναφορά απόδοσης για όλες τις καμπάνιες μάρκετινγκ και αξιολόγηση απόδοσης της επένδυσης και των κύριων δεικτών απόδοσης
  • Παρακολούθηση των τάσεων της αγοράς, έρευνα αγορών καταναλωτών και δραστηριοτήτων των ανταγωνιστών
  • Επίβλεψη νέων και συνεχιζόμενων δραστηριοτήτων μάρκετινγκ και διαφήμισης
  • Επικοινωνία, διαχείριση και εξυπηρέτηση των πελατών
  • Προετοιμασία διάφορων Reports
  • Διατήρηση του υφιστάμενου πελατολογίου της εταιρείας και έρευνα της αγοράς με σκοπό τη διεύρυνσή του
  • Δημιουργία, σύνταξη προσφορών και αποστολή τους σε υφιστάμενους και υποψήφιους νέους πελάτες
  • Παροχή υψηλού επιπέδου εξυπηρέτησης πελατών με την άμεση ενημέρωσή τους για τα τελευταία προϊόντα και υπηρεσίες της εταιρίας, τεχνική υποστήριξη και follow-up
  • Ταξίδια για επιμόρφωση σε νέα προϊόντα και τεχνολογίες
  • Επίτευξη στόχων πωλήσεων
  • Χρήση CRM

Απαραίτητα προσόντα:

  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία ως Μηχανικός Πωλήσεων ή Brand Manager ή Associate Brand Manager
  • Πτυχίο ΤΕΙ – ΑΕΙ
  • Αποδεδειγμένη ικανότητα ανάπτυξης στρατηγικών εμπορικής επωνυμίας και μάρκετινγκ και κοινοποίησης προτάσεων προς τα στελέχη
  • Σκέψη που βασίζεται σε δεδομένα και έφεση στους αριθμούς
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας
  • Ευχάριστη προσωπικότητα
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις σε περίπτωση άνδρα υποψηφίου
  • Άριστη γνώση Η/Υ και των εφαρμογών MS Office, MS Word, MS Excel, MS Power Point. .
  • Εξοικείωση με ERP και CRM
  • Συνέπεια στην τήρηση χρονοδιαγραμμάτων και τη διαχείριση πολλαπλών καθηκόντων

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο παροχών
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Δημιουργικό περιβάλλον εργασίας
  • Πλήρη Απασχόληση

Όλα τα βιογραφικά θα θεωρηθούν απολύτως εμπιστευτικά. Αν θεωρείτε ότι όλα τα παραπάνω σας περιγράφουν και θα θέλατε να ενταχθείτε στην ομάδα της TREE COMPANY CO. S.A, μπορείτε να στείλετε το βιογραφικό σας με email. Λάβετε υπόψη ότι μετά την προβολή όλων των βιογραφικών σημειωμάτων που ελήφθησαν, θα επικοινωνήσουμε μόνο με τους υποψηφίους που πληρούν τις απαιτήσεις της εργασίας για να κανονίσουμε μια συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται αυστηρά εμπιστευτικές.

Παλαιό Φάληρο