Για εργοδότες
Υπεύθυνος Logistics (ΜΕΑ Ηπείρου)
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
2001-30000
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
πριν 9 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η ΤΕΡΝΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΑΒΕΤΕ, εταιρεία του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ, επιθυμεί να καλύψει θέση:

Υπεύθυνος Logistics για τη Μονάδα Επεξεργασίας Απορριμμάτων Ηπείρου - Πολύγυρος Δήμου Δωδώνης

Αρμοδιότητες:

  • Οργανώνει τις μεταφορές και συντονίζει τις εργασίες των φορτώσεων και της αποθήκης της Μονάδας
  • Παρακολουθεί και ελέγχει τη συνολική λειτουργία του ζυγιστηρίου
  • Εκτελεί το πρόγραμμα πώλησης ανακυκλώσιμων υλικών στην εγχώρια αγορά και στο εξωτερικό και διεκπεραιώνει τις απαραίτητες ενέργειες για τις εξαγωγές στο εξωτερικό
  • Παρακολουθεί την αποθήκη έτοιμων προϊόντων και διενεργεί ετήσιες και εξαμηνιαίες απογραφές αποθήκης έτοιμων και δευτερογενών προϊόντων
  • Διαχειρίζεται παράπονα πελατών
  • Παρακολουθεί Δείκτες απόδοσης και συντάσσει μηνιαίες και ετήσιες εκθέσεις
  • Επικοινωνεί με φορείς, Δήμους και λοιπούς συνεργάτες της Μονάδας
  • Τηρεί και εφαρμόζει την Πολιτική Υγείας & Ασφάλειας της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο TΕΙ / AΕΙ Πολυτεχνικών σχολών ή / και Θετικών Επιστημών - κατά προτίμηση Μηχανικός Περιβάλλοντος
  • 1 έτος κατ΄ελάχιστο επιθυμητή εμπειρία στον κλάδο Διαχείρισης αποβλήτων ή / και σε αντίστοιχη θέση σε Βιομηχανία
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση εφαρμογών MS Office
  • Γνώση SAP θα εκτιμηθεί ως επιπλέον προσόν

Δεξιότητες – Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Αναλυτική σκέψη και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Οργάνωση, προγραμματισμός και διαχείριση χρόνου
  • Διοικητικές ικανότητες
  • Προθυμία για συνεχή ανάπτυξη & βελτίωση
  • Εντοπιότητα

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Σταθερό περιβάλλον εργασίας
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό ασφαλιστήριο συμβόλαιο
Ιωάννινα