Για εργοδότες
Κωδ:ΣΤΕΛΠΩΛΘΕΣ
Στελέχη Πωλήσεων Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΕκπαίδευσηΚατηγορία θέσης
Εκπαίδευση

Το ΙΕΚ ΑΚΜΗ, βραβευμένο ως το «Πιο Καινοτόμο ΙΕΚ στην Ευρώπη» και το μεγαλύτερο Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης στην Ελλάδα με Κρατική Αναγνώριση, στο πλαίσιο της συνεχούς του ανάπτυξης αναζητά να εντάξει στο Ανθρώπινο Δυναμικό του στη Θεσσαλονίκη

ΣΤΕΛΕΧΗ ΠΩΛΗΣΕΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ

Περιγραφή Θέσης

Οι κύριες αρμοδιότητες της θέσης περιλαμβάνουν:

  • Την προετοιμασία και διεξαγωγή δομημένων εκπαιδευτικών ενημερώσεων σε ενδιαφερόμενους σπουδαστές
  • Την παροχή ατομικής συμβουλευτικής ενδιαφερομένων και σπουδαστών σε θέματα επαγγελματικού προσανατολισμού και σταδιοδρομίας
  • Την ορθή διαχείριση και αποτελεσματική παρακολούθηση των οικονομικών υποχρεώσεων κάθε συμφωνίας εγγραφής
  • Τη διαχείριση της διαδικασίας επανεγγραφής σπουδαστών συνδυαστικά με την ενημέρωση και εγγραφή σε πρόσθετα προγράμματα σπουδών

Απαραίτητα προσόντα

  • Αγάπη για τον χώρο της Εκπαίδευσης
  • Προϋπηρεσία 2-4 έτη στην προώθηση υπηρεσιών σε δομημένο περιβάλλον εργασίας.
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ.
  • Πολύ καλή χρήση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο

Επιθυμητά προσόντα

  • Προϋπηρεσία στην προώθηση υπηρεσιών σε εκπαιδευτικό οργανισμό
  • Επιμόρφωση σε Τεχνικές Πωλήσεων/Διαπραγματεύσεων
  • Εμπειρία στη χρήση προγραμμάτων CRM

Απαραίτητες δεξιότητες

  • Πελατοκεντρική προσέγγιση με ικανότητα προσαρμογής σε διαφορετικούς τύπους προσωπικότητας
  • Εστίαση και αυτονομία στην επίτευξη στόχων με υπομονή και προσωπική παρακίνηση
  • Άριστες ικανότητες οργάνωσης και προγραμματισμού προτεραιοτήτων
  • Ικανότητα επίλυσης σύνθετων θεμάτων
  • Ευγενική και ευχάριστη προσωπικότητα με ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Προσήλωση στο αποτέλεσμα

 Η εταιρία μας προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (μισθός και bonus scheme βάσει δεικτών απόδοσης/KPIs)
  • Μια επαγγελματική ομάδα με άρτια εκπαιδευμένο και φιλικό δυναμικό
  • Πρόγραμμα Εισαγωγικής Εκπαίδευσης για την αποτελεσματική ανάληψη της θέσης
  • Σταθερό και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον, σε έναν Όμιλο με παρουσία 50 ετών στον χώρο της εκπαίδευσης
  • Άριστες συνθήκες συνεργασίας
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης στο πλαίσιο της δυναμικής εξέλιξης του Ομίλου

Σας περιμένουμε στην Ομάδα μας!

Όλες οι υποψηφιότητες θα αντιμετωπισθούν με εχεμύθεια και επαγγελματισμό.

Θεσσαλονίκη