Για εργοδότες
Κωδ:ED2401
Καθηγητής Πληροφορικής
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΆλιμοςΤοποθεσία
Άλιμος
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΕκπαίδευσηΚατηγορία θέσης
Εκπαίδευση

Ποιοι είμαστε & Τι πιστεύουμε;

O όμιλος εταιρειών MM Educational Group με διεθνή δράση προσφέρει ολοκληρωμένες εκπαιδευτικές λύσεις στον τομέα της Διδασκαλίας της Αγγλικής Γλώσσας [English Language Teaching (ELT)], της Πληροφορικής - ICT, των Μαθηματικών και της Φυσικής. Στόχος μας να μεταδίδουμε γνώσεις παραμένοντας πιστοί στις βασικές μας αξίες, την Αριστεία, την Ακεραιότητα, την Ειλικρίνεια και τον Σεβασμό, οι οποίες μας βοήθησαν να φτάσουμε στη θέση που κατέχουμε σήμερα στην παγκόσμια αγορά.

Ποιον ψάχνουμε για αυτή τη θέση;

Η Binary Logic, εταιρεία του Ομίλου MM Educational, με διεθνή εκδοτική δραστηριότητα και έδρα στον Άλιμο, αναζητά έναν φιλόδοξο και με ενθουσιασμό για την εκπαίδευση Καθηγητή Πληροφορικής με στόχο να ενσωματωθεί στην συγγραφική ομάδα της εταιρείας.

Βασικές Αρμοδιότητες:

  • Σχεδίαση και ανάπτυξη εκπαιδευτικού περιεχομένου ICT
  • Δημιουργία ελκυστικού εκπαιδευτικού υλικού για την υποστήριξη της εκπαιδευτικής διαδικασίας
  • Αξιολόγηση και βελτίωση του εκπαιδευτικού υλικού με βάση την ανατροφοδότηση από τους μαθητές
  • Συνεργασία με τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας για την επίτευξη του τελικού στόχου
  • Συνεχής ενημέρωση και έρευνα πάνω στις νέες τεχνολογίες και στις πρακτικές εκπαίδευσης ICT

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ με κατεύθυνση στην Πληροφορική ή σχετικό αντικείμενο.
  • Εμπειρία διδασκαλίας στην πληροφορική, προγραμματισμό ή ρομποτική.
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους.
  • Ομαδικό πνεύμα, Ικανότητα οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
  • Αξιοπιστία και Δημιουργικότητα με έμφαση στη λεπτομέρεια και στην ποιότητα του αποτελέσματος
  • Δυνατότητα ανταπόκρισης σε επείγοντα ζητήματα

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βάσει δεξιοτήτων και εμπειρίας.
  • Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας.
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής ανέλιξης (στην ομάδα μας θέλουμε όλοι να διευρύνουν τις επαγγελματικές και διαπροσωπικές τους δεξιότητες).
Άλιμος