Για εργοδότες
Κωδ:ES42024
E-commerce Content Specialist

Η εταιρία NOTOS COM Holdings μεγαλώνει την ομάδα της και αναζητά

(για πενθήμερη εργασία πλήρους απασχόλησης)

H θέση αφορά στην εισαγωγή δεδομένων (data entry) στο CMS σύστημα του notos.gr και προσφέρει τη δυνατότητα να γίνεις μέλος μιας ταχέως αναπτυσσόμενης ομάδας και να εργαστείς πάνω στο Ecommerce content creation, όπου μπορείς να δεις το αποτέλεσμα της δουλειάς σου απτά και άμεσα στο τέλος της εργάσιμης ημέρας.

O ιδανικός υποψήφιος/υποψήφια έχει πολύ μεγάλη εξοικείωση με τους υπολογιστές, του/της αρέσει να εργάζεται σε γρήγορους και απαιτητικούς ρυθμούς, απορροφά γρήγορα νέες γνώσεις και πληροφορίες, δίνει εξαιρετική προσοχή στην λεπτομέρεια, ενώ τον/την διακρίνει η εργατικότητα και η συναδελφικότητα.

Αρμοδιότητες:

  • Καταχώρηση νέων προϊόντων και των πληροφοριών τους (περιγραφές, χαρακτηριστικά, φωτογραφίες)
  • Συγκέντρωση, επαλήθευση της ακρίβειας και ταξινόμηση των πληροφοριών ανάλογα με την κατηγορία
  • Έλεγχος των δεδομένων, διόρθωση τυχόν σφαλμάτων και έλεγχος του παραγόμενου αποτελέσματος
  • Διερεύνηση για βελτιστοποίηση των περιγραφών για τις μηχανές αναζήτησης (SEO)

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πολύ καλή γνώση του MS Office και ιδιαίτερα του Excel
  • Ταχύτητα και ακρίβεια στην πληκτρολόγηση
  • Άριστη γνώση σωστής ορθογραφίας, γραμματικής και στίξης
  • Γνώση της Αγγλικής γλώσσας σε επίπεδο Lower και άνω
  • Άριστη γνώση ορθογραφίας και ελληνικής γλώσσας
  • Βασικές γνώσεις Adobe Photoshop
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
Κηφισιά
πριν 9 μέρες