Για εργοδότες
E-Commerce Operator (Διαχειριστής-Υπεύθυνος E-Shop)
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Η εταιρία μας που δραστηριοποιείται στο χώρο της ένδυσης και διαχειρίζεται τα νεανικά brand BASEHIT & EMERSON, αναζητάει ένα ορεξάτο άτομο που θα ενταχθεί στην ομάδα μας! Η θέση του E-Shop Manager είναι υπεύθυνη για όλες τις δραστηριότητες του e-shop, την εξασφάληση της ομάλής λειτουργίας του και την συνεχόμενη εξέληξή του, ιδανικά με γνώσεις Digital Marketing.

Αρμοδιότητες Υπευθύνου:

  • Καθημερινή διαχείριση και έλεγχος σωστής λειτουργίας του e-shop.
  • Δημιουργία, εισαγωγή, προγραμματισμός και ενημέρωση περιεχομένου, σε περιγραφές των προϊόντων, εικόνων, τιμών και οποιουδήποτε άλλου ενημερωτικού υλικού (newsletter).
  • Καθημερινή επικοινωνία και συνεργασία με την τεχνική εξωτερική ομάδα για νέες ανάγκες, την άμεση επίλυση τυχόν προβλημάτων και την εύρυθμη λειτουργία της πλατφόρμας που χρησιμοποιείται (Magento 2).
  • Συντονισμός υπόλοιπης ομάδα για τη σωστή και αξιόπιστη διεκπεραίωση των παραγγελιών από την λήψη μέχρι και την αποστολή.
  • Υπεύθυνος για την τιμολόγηση, διαχείριση επιστροφών και εν γένει την υποστήριξη της ομάδας του E-Commerce προκειμένου να επιτευχθούν τα αναμενόμενα ποιοτικά και ποσοτικά αποτελέσματα.
  • Έλεγχος διαθεσιμότητας προϊόντων που προβάλλονται στο e-shop και ομαλή συνεργασία με την αποθήκη και το εμπορικό τμήμα για διαθεσιμότητα, αποστολές, επιστροφές προϊόντων.
  • Επικοινωνία με τους πελάτες για την άμεση και επαγγελματική διαχείριση των ερωτημάτων  σχετικά με τα προϊόντα.
  • Συνεργασία με την ομάδα μάρκετινγκ και ενεργή συμμετοχή στη δημιουργία αποτελεσματικής digital marketing στρατηγικής.
  • Έλεγχος επισκεψιμότητας και δυνατότητα ανάλυσης των στατιστικών του e-shop.
  • Έρευνα ανταγωνισμού και τιμών, ικανότητα προτάσεων για βελτιώσεις σε υπάρχοντα προϊόντα, βάσει σχολίων πελατών και ανάλυσης ανταγωνισμού.
  • Ομαλή συνεργασία & επικοινωνία εσωτερικά με το τμήμα πωλήσεων.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Εργασιακή εμπειρία ως Υπεύθυνος e-shop σε εταιρεία
  • Εμπειρία και κατανόηση των εννοιών και πρακτικών CMS
  •  Γνώση και εξοικείωση με πλατφόρμες ηλεκτρονικού εμπορίου όπως WooCommerce, Shopify, PrestaShop, αλλά κυρίως Magento
  • Γνώσεις ERP
  • Άριστη γνώση Microsoft Office
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (προφορικά και γραπτά)=
  • Κατανόηση των πρακτικών και των εννοιών μάρκετινγκ και πωλήσεων
  • Η κατανόηση ή/και βασική εμπειρία δημιουργίας website
  • Γνώση Google Ads / Facebook Ads
  • Οργανωτικές ικανότητες, ομαδικό πνεύμα.
  • Δυνατότητα γρήγορης εκμάθησης των εταιρικών εσωτερικών και εξωτερικών διαδικασιών και συστημάτων
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια και προσανατολισμός στo αποτέλεσμα
  • Υψηλή εμπορική συνείδηση και δημιουργικό μυαλό.

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Πτυχίο σχετικό με Πληροφορική ή Marketing
    • Γνώση και διαχείριση Social Media (Facebook, Instagram, κ.ά.)
    • Γνώση Photoshop
    • Γνώση SEO/SEM θεμάτων

Παροχές:

  • Σταθερός μισθός αναλόγως προσόντων
  • Υποστηρικτικό περιβάλλον εργασίας και συνεχιζόμενη εκπαίδευση
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρίες ανάπτυξης καριέρας
Γαλάτσι
πριν ένα μήνα
Με μεγάλη εμπειρία