Για εργοδότες
B2B Marketplace Associate
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Η ομάδα Hiring Solutions του kariera.gr, αναζητά για λογαριασμό του SHOPFLIX, του νέου marketplace της Ελλάδας, ένα άτομο για την θέση του B2B Marketplace Associate στο εμπορικό τμήμα της εταιρίας.

Το Shopflix, της spin-off εταιρείας Wellcomm -μέλος του Ομίλου Μαρινάκη-, έχει θέσει δυνατούς στόχους και σε θέλει να γίνει μέρος της ομάδας. Έχοντας ήδη ένα χρόνο στην αγορά, σημειώνοντας μεγάλη επιτυχία, έχει θέσει ως στόχο να γίνει το Νο1 στο ηλεκτρονικό εμπόριο στην Ελλάδα.

Αρμοδιότητες ρόλου:

  • Αξιολόγηση και προτεραιοποίηση συνεργατών με βάση την δυναμική τους, για τις κατηγορίες ευθύνης του/της
  • Διαπραγμάτευση, επικοινωνία και ανάπτυξη επαγγελματικών σχέσεων με συνεργάτες
  • Εφαρμογή προτεραιοτήτων και στρατηγικής στην πλατφόρμα του Marketplace
  • Εκπαίδευση και κατάρτιση των συνεργατών πάνω στην ηλεκτρονική πλατφόρμα και υποστήριξή τους
  • Διαχείριση και αυτοματοποίηση επικοινωνίας με τους συνεργάτες
  • Παρακολούθηση και αξιολόγηση των κατηγοριών του και προτάσεις περαιτέρω ανάπτυξης τους.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Κάτοχος πτυχίου Διοίκησης Επιχειρήσεων ή Οικονομικής κατεύθυνσης.
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2ετή σε ανάλογη θέση τμήματος αγορών εμπορικής εταιρείας
  • Καλός χειρισμός γραπτού και προφορικού λόγου
  • Δυναμισμός και αυτοπαρακίνηση
  • Εμπορική, μεθοδική και στρατηγική αντίληψη
  • Ενθουσιασμός και πάθος για το καλύτερο αποτέλεσμα
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας.
  • Άριστη γνώση του Microsoft Office και ιδιαίτερα της εφαρμογής Microsoft Excel
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες)

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Laptop
  • Δυνατότητα συνεχούς εξέλιξης.

#hiringsolutionsisrecruiting

Αθήνα
πριν 8 μήνες