Για εργοδότες
Κωδ:DΕ2401
Graphic Designer/ Illustrator

H Binary Logic, εταιρεία του Ομίλου MM Educational, με διεθνή εκδοτική δραστηριότητα και έδρα στον Άλιμο, αναζητά δημιουργικό και παθιασμένο με το αντικείμενο Graphic Designer/illustrator που θα στελεχώσει το τμήμα σχεδιασμού εκπαιδευτικού βιβλίου, με έμφαση στην εικονογράφηση. Αν θες να γίνεις μέλος της ομάδας μας, κάνε την αίτησή σου τώρα!

Βασικά Καθήκοντα:

  • Δημιουργία εικονογραφήσεων, γραφικών και οπτικών στοιχείων υψηλής ποιότητας που θα συμπληρώνουν αποτελεσματικά το εκπαιδευτικό περιεχόμενο και θα ενισχύουν την κατανόηση των μαθητών.
  • Απόδοση του γραπτού περιεχομένου σε ελκυστικές οπτικές αναπαραστάσεις που συμμορφώνονται με τους εκπαιδευτικούς στόχους, διασφαλίζοντας ακρίβεια, σαφήνεια και σχετικότητα.
  • Δημιουργία και διατήρηση γραφιστικού στυλ και γλώσσας σχεδιασμού με συνέπεια σε ολόκληρο το εκπαιδευτικό υλικό για να εξασφαλιστεί η συνοχή και η χρηστικότητα.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απαραίτητη γνώση Illustrator ή Corel Draw
  • Επαρκή γνώση InDesign & Photoshop
  • Επαρκή γνώση MS Office (Word, Excel, Powerpoint)
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον +3 ετών σε αντίστοιχη θέση.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους

Επιπρόσθετα Προσόντα:

  • Εξοικείωση με την Εκπαιδευτική Θεωρία: Κατανόηση παιδαγωγικών προσεγγίσεων, μαθησιακών στόχων και ψυχολογίας του μαθητή για σχεδιασμό αποτελεσματικού εκπαιδευτικού υλικού.
  • Δεξιότητες σχεδίασης UX/UI: Δυνατότητα σχεδίασης interfaces/layouts που είναι λειτουργικά και φιλικά προς τους μαθητές
  • Ανάπτυξη περιεχομένου: Ικανότητα στη δημιουργία πρόσθετου υλικού και σχετικό ψηφιακό περιεχόμενο, όπως φυλλάδια, γραφήματα, διαδραστικά στοιχεία και infographics.
  • Σχεδίαση πολλαπλών πλατφορμών: Δυνατότητα σχεδίασης για διάφορα μέσα και πλατφόρμες (web, κινητά και έντυπα).
  • Εμπειρία με άλλα εργαλεία: 2D/3D design, animation

Δεξιότητες που θα θέλαμε να φέρεις μαζί σου:

  • Δημιουργικό πνεύμα
  • Μοντέρνα αισθητική και έμφαση στην λεπτομέρεια
  • Διαχείριση έργου
  • Ικανότητα οργάνωσης και προγραμματισμού
  • Ομαδικότητα και διάθεση συνεργασίας και επικοινωνίας με τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας
  • Καλή γνώση Αγγλικών

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βάσει δεξιοτήτων και εμπειρίας.
  • Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας.
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής ανέλιξης (στην ομάδα μας θέλουμε όλοι να διευρύνουν τις επαγγελματικές και διαπροσωπικές τους δεξιότητες).

Λίγα Λόγια για τον όμιλο MM Educational Group:

O όμιλος εταιρειών MM Educational Group με διεθνή δράση προσφέρει ολοκληρωμένες εκπαιδευτικές λύσεις στον τομέα της Διδασκαλίας της Πληροφορικής - ICT, της Αγγλικής Γλώσσας [English Language Teaching (ELT)], των Μαθηματικών και της Φυσικής. Στόχος μας να μεταδίδουμε γνώσεις παραμένοντας πιστοί στις βασικές μας αξίες, την Αριστεία, την Ακεραιότητα, την Ειλικρίνεια και τον Σεβασμό, οι οποίες μας βοήθησαν να φτάσουμε στη θέση που κατέχουμε σήμερα στην παγκόσμια αγορά.

Αποστολή βιογραφικών στο: business-cv@binarylogic.net με κωδικό θέσης DΕ2401

Άλιμος
πριν 11 μέρες