Για εργοδότες
Κωδ:OPERATION.MANAGER.06.2023
Operations Manager (Προϊστάμενος Λειτουργίας)
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Αναζητάμε για τα κεντρικά μας γραφεία

Operations Manager

Ο ρόλος αναφέρεται στον Franchise Development & Operations Director

Διοικεί άμεσα: 4 Συμβούλους Λειτουργίας (Area Managers)

Βασικές αρμοδιότητες:

  1. Διαχειρίζεται ο ίδιος τα key accounts (FRCs με περισσότερα του ενός καταστήματα) και αναπτύσσει και υλοποιεί στρατηγικές για την ανάπτυξη των πωλήσεων τους,
  2. Καλλιεργεί και διατηρεί καλές σχέσεις συνεργασίας με τους FRCs. Διασφαλίζει την επίλυση προβλημάτων που προκύπτουν με άξονα τη βέλτιστη λύση προς όφελος της εταιρείας αλλά και την ικανοποίηση του FRC,
  3. Παρακολουθεί, συντονίζει και κατευθύνει τους Συμβούλους Λειτουργίας με σκοπό την άριστη λειτουργία, οικονομική διαχείριση και ανάπτυξη των καταστημάτων της περιοχής του,
  4. Εισηγείται προτάσεις ανάπτυξης πωλήσεων των καταστημάτων, με στόχο την αναβάθμιση των υπηρεσιών και τη βέλτιστη εμπειρία καταναλωτών και FRCs,
  5. Διασφαλίζει την άριστη εμπειρία του πελάτη στα καταστήματα του δικτύου, σύμφωνα με τις προδιαγραφές και τα πρότυπα λειτουργίας του Γρηγόρη, με σκοπό τη μεγιστοποίηση των πωλήσεων και της κερδοφορίας,
  6. Παρακολουθεί και αξιολογεί τον ανταγωνισμό και τις εξελίξεις στην αγορά εστίασης έτσι ώστε να αξιοποιούνται οι ευκαιρίες και να αντιμετωπίζονται οι απειλές.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ θετικής κατεύθυνσης
  • Εμπειρία τουλάχιστον 3-6 διοικητικής θέσης σε Διεύθυνση Πωλήσεων σε εταιρείες FMCG, retail ή εστίασης
  • Εστίαση στην επίτευξη αποτελεσμάτων και την υλοποίηση απαιτητικών στόχων πωλήσεων
  • Ομαδικό πνεύμα & ανεπτυγμένες ικανότητες επικοινωνίας
  • Ικανότητα διοίκησης & ανάπτυξης ομάδας
  • Δημιουργική σκέψη και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ανεπτυγμένες ικανότητες σχεδιασμού και οργάνωσης
  • Άριστη ικανότητα διαχείρισης χρόνου και εργασίας υπό συνθήκες πίεσης

Προσφέρουμε:

  • Τριμηνιαίο on target Bonus
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό κινητό
  • Έξοδα κίνησης
  • Συμμετοχή στο ομαδικό πρόγραμμα ασφάλισης της εταιρείας
  • Εκπαίδευση
  • Ευκαιρίες ανάπτυξης και επαγγελματικής εξέλιξης
  • Άριστες συνθήκες εργασίας  σε μια συνεχώς αναπτυσσόμενη και υγιή εταιρεία
Άλιμος
πριν ένα χρόνο