Για εργοδότες
Κωδ:QBC2024
Business Consultant - Σύμβουλος Επιδοτούμενων Προγραμμάτων ΕΣΠΑ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Κύριες αρμοδιότητες θέσης

  • Συλλογή και έλεγχος απαραίτητων δικαιολογητικών για υποβολή προτάσεων στο πλαίσιο Επενδυτικών Προγραμμάτων
  • Σύνταξη μελέτης και υποβολή αίτησης χρηματοδότησης επενδυτικών σχεδίων στα Χρηματοδοτούμενα Προγράμματα (ΕΣΠΑ, Αναπτυξιακός Νόμος, TAA κ.λπ.)
  • Πραγματοποίηση επιτόπιων επισκέψεων και ελέγχων
  • Παρακολούθηση και διαχείριση επενδυτικών σχεδίων
  • Προετοιμασία ενημερωτικού υλικού για τα χρηματοδοτούμενα προγράμματα
  • Επικοινωνία με πελάτες στο πλαίσιο της υλοποίησης έργων
  • Επικοινωνία με λογιστήρια εταιρειών για τη συλλογή, επεξεργασία και διαχείριση στοιχείων εταιρειών – πελατών
  • Σύνταξη επενδυτικού σχεδίου και καταχώρησή του στο πληροφοριακό σύστημα (ΠΣΚΕ - ΟΠΣΚΕ)
  • Έλεγχος υλοποίησης και ολοκλήρωσης έργων (οικονομικό - φυσικό αντικείμενο επενδυτικών έργων)
  • Επικοινωνία και καθοδήγηση επενδυτών για την ορθή υλοποίηση επενδύσεων
  • Σύνταξη και παράδοση μελετών και παραδοτέων στο πλαίσιο χρονοδιαγραμμάτων
  • Παρακολούθηση της διαδικασίας αξιολόγησης, εξέλιξης του έργου
  • Εκπόνηση Επιχειρηματικών Σχεδίων (Business Plans), Αξιολογήσεων και Μελετών Σκοπιμότητας και Βιωσιμότητας
  • Κατάρτιση οικονομοτεχνικών μελετών

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ Οικονομικών επιστημών, Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής, Διοίκησης επιχειρήσεων ή παρεμφερούς αντικειμένου σπουδών
  • Μεταπτυχιακός τίτλος ή άλλος επαγγελματικός τίτλος θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Προϋπηρεσία άνω των 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση προγραμμάτων ΕΣΠΑ
  • Άριστη γνώση διαχείρισης της ηλεκτρονικής πλατφόρμας των Προγραμμάτων ΕΣΠΑ (ΠΣΚΕ - ΟΠΣΚΕ)
  • Καλές λογιστικές και οικονομικές γνώσεις
  • Άριστη γνώση MS Office και εφαρμογών γραφείου.
  • Άριστη γνώση ελληνικής & αγγλικής γλώσσας (προφορική & γραπτή επικοινωνία)
  • Δυνατότητα διαχείρισης πολλαπλών εργασιών με υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Τήρηση αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές ικανότητες (σε γραπτό & προφορικό λόγο)

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και bonus επίτευξης στόχων
  • Πρόγραμμα Ιδιωτικής Ασφάλισης Υγείας
  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και βελτίωση γνώσεων και ικανοτήτων
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Ευελιξία στον τρόπο εργασίας
  • Δύο επιπλέον ημέρες άδεια το έτος στα πλαίσια του εταιρικού εθελοντικού μας προγράμματος

Σχετικά με εμάς

Με αίσθημα ευθύνης στο κοινωνικό σύνολο, παρέχουμε υψηλού επιπέδου συμβουλευτικές, λογιστικές, φορολογικές, ελεγκτικές και χρηματοδοτικές υπηρεσίες προσαρμοσμένες απόλυτα στις ανάγκες των πελατών μας.

Οι άνθρωποί μας είναι αυτοί που διαμορφώνουν τη φιλοσοφία και την κουλτούρα μας και αποτελούν το κλειδί για την επιτυχημένη μας πορεία.

Προτεραιότητά μας να διασφαλίσουμε ποιοτική εργασία και ισορροπία μεταξύ επαγγελματικής και προσωπικής ζωής, παρέχοντας ένα σταθερό και υγιές εργασιακό περιβάλλον με σεβασμό και αναγνώριση της προσπάθειας, που ταυτόχρονα προάγει και ενισχύει την επαγγελματική ανέλιξη.

Η QBC είναι εργοδότης ίσων ευκαιριών και υπέρμαχος της μη διάκρισης όσον αφορά το φύλο, την εθνικότητα, τις θρησκευτικές πεποιθήσεις, τις ειδικές ανάγκες ή την ηλικία.

Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση

Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια στη διαχείριση των βιογραφικών σημειωμάτων.

Νέα Φιλαδέλφεια
πριν ένα μήνα