Για εργοδότες
Κωδ:KBCM1123
Business Consulting Manager
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 8 μήνες
Ημ. ανάρτησης

Μεγάλη Εταιρεία Συμβούλων Επιχειρήσεων, επιθυμεί να εντάξει στο δυναμικό της για μόνιμη & πλήρη απασχόληση, για τα Κεντρικά της Γραφεία στην Αθήνα:

(Κωδ. Θέσης: KBCM1123)

Ως Business Consulting Manager, θα διαδραματίσετε κρίσιμο ρόλο στην καθοδήγηση συμβουλευτικών έργων, στη διαχείριση των σχέσεων με τους πελάτες και στην παροχή στρατηγικών γνώσεων για την προώθηση της επιχειρηματικής αριστείας. Θα αξιοποιήσετε την εκτεταμένη συμβουλευτική εμπειρία σας για να παρέχετε λύσεις υψηλής ποιότητας και να συμβάλλετε στην ανάπτυξη και την επιτυχία των πελατών μας.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση & επίβλεψη συμβουλευτικών έργων, διασφαλίζοντας την έγκαιρη παράδοση & την εκτέλεση εντός του προϋπολογισμού.
  • Βέλτιστη κατανομή των διαθέσιμων πόρων, καθορισμός στόχων έργων και παρακολούθηση της προόδου για την επίτευξη επιτυχημένων αποτελεσμάτων.
  • Καλλιέργεια & διατήρηση ισχυρών σχέσεων με τους πελάτες, ενεργώντας ως έμπιστος σύμβουλος & κατανοώντας τις μοναδικές επιχειρηματικές τους ανάγκες.
  • Παροχή εξειδικευμένων επιχειρηματικών συμβουλών, αξιοποιώντας τις γνώσεις και την εμπειρία στον κλάδο.
  • Χρήση της επιχειρηματικής ευφυΐας (Business Intelligent) με σκοπό την αξιόπιστη μέτρηση των επιδόσεων της επιχείρησης του εκάστοτε πελάτη σε όλους του τομείς της λειτουργικής & στρατηγικής ανάπτυξής του. Την ανάλυση & κατανόηση των πελατών & της αγοράς, τη δυνατότητα προβλέψεων & παροχής στρατηγικών συμβουλών με απώτερο σκοπό τη βελτίωση του αποτελέσματος σε κάθε τομέα.
  • Ηγεσία & καθοδήγηση της ομάδας συμβούλων, παρέχοντας ανατροφοδότηση και υποστήριξη για την προώθηση της επαγγελματικής τους ανάπτυξης.
  • Συνεργασία με τα μέλη της ομάδας για τη διασφάλιση υψηλής ποιότητας παραδοτέων και συνεκτικής συμβουλευτικής προσέγγισης.
  • Εντοπισμός & επιδίωξη νέων επιχειρηματικών ευκαιριών, συμπεριλαμβανομένης της cross/up sell πώλησης υπηρεσιών σε υφιστάμενους πελάτες και της συμμετοχής σε πρωτοβουλίες επιχειρηματικής ανάπτυξης
  • Ενημέρωση για τις τάσεις του κλάδου, τις βέλτιστες πρακτικές και τις αναδυόμενες τεχνολογίες.
  • Εντοπισμός και Επίλυση προβλημάτων
  • Παρακολούθηση της απόδοσης της ομάδας και δημιουργία αναφορών προς τη Διοίκηση

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης με κατεύθυνση στα Οικονομικά / Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σε συναφές αντικείμενο. Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών θα εκτιμηθεί
  • Προϋπηρεσία άνω των 7 ετών, σε αντίστοιχη θέση, με αποδεδειγμένη εμπειρία στις επιχειρηματικές συμβουλές με ιστορικό επιτυχούς καθοδήγησης και υλοποίησης συμβουλευτικών έργων.
  • Ισχυρή στρατηγική σκέψη και αναλυτικές δεξιότητες, με ικανότητα ανάπτυξης καινοτόμων λύσεων σε πολύπλοκες επιχειρηματικές προκλήσεις.
  • Άριστες ικανότητες διαχείρισης σχέσεων με τους πελάτες
  • Εξαιρετικές ηγετικές και ομαδικές ικανότητες, με την ικανότητα να εμπνέει και να αναπτύσσει επαγγελματίες συμβούλους.
  • Εξαιρετικές ικανότητες επικοινωνίας, παρουσίασης και διαπραγμάτευσης.
  • Άριστη γνώση ελληνικής & αγγλικής γλώσσας (προφορική & γραπτή επικοινωνία)
  • Άριστη γνώση Η/Υ (Ms Office) & εμπειρία χρήσης εφαρμογών ERP, CRM & αντίστοιχων BI εργαλείων
  • Ικανότητα εργασίας σε ένα δυναμικό, ταχέως εξελισσόμενο περιβάλλον και ταυτόχρονης διαχείρισης πολλαπλών έργων.
  • Προσανατολισμό στην επίτευξη και την ανάπτυξη των στόχων της Eταιρείας
  • Ευφυΐα και αναπτυγμένη την αίσθηση της αντίληψης
  • Ευελιξία, Προσαρμοστικότητα & Ομαδικό Πνεύμα
  • Δυνατότητα επαγγελματικών ταξιδιών

Η Εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & παροχών, ανάλογων προσόντων & εμπειρίας.
  • Άριστο επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας.
  • Συνεχής εκπαίδευση & προοπτικές εξέλιξης.

Εάν σας ενδιαφέρει να ενταχθείτε στο δυναμικό, σε μια από τις μεγαλύτερες και δυναμικά αναπτυσσόμενες Εταιρείες Συμβούλων Επιχειρήσεων, με ηγετική θέση στον κλάδο της, σε μια θέση υψηλών απαιτήσεων και προδιαγραφών, με μεγάλες δυνατότητες επαγγελματικής και προσωπικής εξέλιξης, τότε αυτή η θέση είναι για εσάς !

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια στη διαχείριση των βιογραφικών σημειωμάτων.

Αθήνα
Με μεγάλη εμπειρία