Για εργοδότες
Κωδ:ΤΜ0001
Διπλωματούχος Αγρονόμος και Τοπογράφος Μηχανικός
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Κύριες αρμοδιότητες θέσης:

Τοπογραφικές εργασίες πεδίου σε έργα ΑΠΕ:

  • Μετρήσεις πεδίου (αποτυπώσεις και χαράξεις) με total station, με σύστημα GPS/GNSS, χρησιμοποιώντας όργανα της εταιρείας
  • Χρήση του drone της εταιρείας για αποτυπώσεις με φωτογραμμετρικές μεθόδους και για εργασίες επιθεώρησης (οπτικής, θερμικής, LIDAR).
  • Παραγωγή σχεδίων & χαρτών με χρήση AutoCAD Civil 3D και ArcGIS PRO
  • Παραγωγή ορθομωσαϊκού και ψηφιακού μοντέλου εδάφους (DTM & DSM) με χρήση λογισμικών ODM, Drone2MAP, Pix4D, ArcGIS Pro κλπ

Απαραίτητα προσόντα:

  • Δίπλωμα Αγρονόμου και Τοπογράφου Μηχανικού (Πολυτεχνείου ή Πολυτεχνικής σχολής)
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άνδρες)
  • Ελάχιστη προϋπηρεσία μετρήσεων πεδίου 2 έτη

Επιθυμητά προσόντα

  • Άδεια πτήσης drone κατηγορίας Α1, Α2, Α3
  • Καλή γνώση των παραπάνω λογισμικών

Η εταιρία προσφέρει:

  • Μόνιμη εργασία
  • Δυνατότητα απομακρυσμένης εργασίας
  • Κόστη μετακινήσεων και διαμονής
  • Αυτοκίνητο
Γλυφάδα
πριν ένα χρόνο