Για εργοδότες
Μηχανικός – Τεχνικός Τεχνικής Υποστήριξης

Προκειμένου να συμβαδίσουμε με την ανάπτυξη της εταιρείας, πρέπει να διευρύνουμε την ομάδα μας, γι' αυτό και αναζητούμε έναν/μία: Μηχανικό – Τεχνικό Τεχνικής Υποστήριξης

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Τεχνική υποστήριξη και διαχείριση παραπόνων πελατών
  • Εκκινήσεις και commissioning σε έργα-εργοτάξια όπου έχουν πωληθεί προϊόντα της εταιρείας
  • Επισκέψεις κάλυψης και λύσεων σε περιπτώσεις service-βλαβές, επίβλεψη συνεργείου
  • Συμμετοχή σε εκθέσεις ή τεχνικά σεμινάρια
  • Ενημέρωση για την εξέλιξη των προϊόντων, παρακολούθηση του ανταγωνισμού και αναπροσαρμογή τεχνικών φυλλαδίων

Προσόντα:

  • Πτυχίο Τεχνολόγου Μηχανολόγου ή Ηλεκτρολόγου Μηχανικού
  • Άριστη γνώση αγγλικών και Η/Υ
  • Τεχνικές γνώσεις και δεξιότητες
  • Εμπειρία στην αντιμετώπιση βλαβών σε προϊόντα του κλάδου
  • Άριστη επικοινωνιακή ικανότητα
  • Ικανότητα/διάθεση για συνεργασία στα πλαίσια ομάδας για την επίτευξη του κοινού στόχου
  • Ευελιξία/διαθεσιμότητα για επαγγελματικά ταξίδια

Επιθυμητές δεξιότητες:

  • Εργατικότητα, συνέπεια, προσαρμοστικότητα
  • Τεχνικές γνώσεις στον τομέα των ηλεκτρο-μηχανολογικών εφαρμογών
  • Ισχυρές δεξιότητες επικοινωνίας
  • Ικανότητες επίλυσης προβλημάτων
  • Πνεύμα και συνεργασία ομαδικής εργασίας

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Πλήρης απασχόληση
  • Ανταγωνιστικός μισθός (σε σχέση με τα προσόντα και την εμπειρία)
  • Συνεχείς εκπαιδεύσεις και σεμινάρια
  • Ένα φιλικό και συνεργατικό περιβάλλον εργασίας με χώρο τόσο για επαγγελματική όσο και για προσωπική ανάπτυξη
  • Την ευκαιρία να εργαστείτε για έναν παγκόσμιο οργανισμό

Ο υποψήφιος θα έχει έδρα στη Θεσσαλονίκη.

Παρακαλείστε να στείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα στο info@systemair.GR με τίτλο ηλεκτρονικού ταχυδρομείου:

<Αίτηση για κενή θέση: Μηχανικός- Τεχνικός Τεχνικής Υποστήριξης όνομα, επώνυμο>

Θεσσαλονίκη
πριν 15 μέρες