Για εργοδότες
Μηχανικός πωλήσεων

Προκειμένου να συμβαδίσουμε με την ανάπτυξη της εταιρείας, πρέπει να επεκτείνουμε την ομάδα μας, γι' αυτό και αναζητούμε έναν: Μηχανικό πωλήσεων

Αντικείμενο εργασίας:

Ο Μηχανικός Πωλήσεων που αναζητούμε θα είναι μέλος της Διεύθυνσης Πωλήσεων/Εμπορίου της εταιρείας.

Θα συνεργάζεται με τα υπόλοιπα μέλη της εμπορικής ομάδας και θα αναφέρεται απευθείας στον Διευθύνοντα Σύμβουλο της εταιρείας.

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Συμμετοχή σε κάθε στάδιο της διαδικασίας πώλησης (αρχική απαίτηση έως την τελική παράδοση)
  • Διατήρηση και ενίσχυση του υφιστάμενου πελατολογίου.
  • Επέκταση του πελατολογίου.
  • Επέκταση του δικτύου της εταιρείας και σύναψη νέων συνεργασιών με πελάτες.
  • Συμμετοχή σε πρωτοβουλίες μάρκετινγκ ή άλλες πρωτοβουλίες της εταιρείας.
  • Τακτικές μετακινήσεις στην Ελλάδα (η θέση απαιτεί ταξίδια και στο εξωτερικό).

Προσόντα:

  • Πανεπιστημιακό πτυχίο από AEI, TEI (θα ληφθούν υπόψη και άλλα ιδρύματα). Σχετική εμπειρία 4-5 ετών στον τομέα του εξαερισμού ή του κλιματισμού θα ήταν μεγάλο πλεονέκτημα.
  • Η εμπειρία στον εξαερισμό, τον κλιματισμό, αλλά και στα υδραυλικά συστήματα/μονάδες θα εκτιμηθεί σε μεγάλο βαθμό.
  • Εμπειρία στις τεχνικές πωλήσεις ή έντονο πάθος για αυτόν τον τομέα
  • Εξαιρετικές δεξιότητες γραπτής και προφορικής επικοινωνίας
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών
  • Ενδιαφέρουσα και αξιόπιστη προσωπικότητα
  • Πάθος για εργασία και επιτυχία σε μια πολυεθνική εταιρεία

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Πλήρης απασχόληση
  • Ανταγωνιστικός μισθός (σε σχέση με τα προσόντα και την εμπειρία)
  • Συνεχείς εκπαιδεύσεις και σεμινάρια
  • Ένα φιλικό και συνεργατικό περιβάλλον εργασίας με χώρο τόσο για επαγγελματική όσο και για προσωπική ανάπτυξη
  • Συχνά ταξίδια στο εξωτερικό για εκπαιδεύσεις και επισκέψεις σε εργοστάσια του ομίλου, αποστολές κ.λπ.
  • Την ευκαιρία να εργαστείτε για έναν παγκόσμιο οργανισμό
  • Ετήσιο μπόνους με βάση την απόδοση και την επίτευξη των στόχων

Ο υποψήφιος θα έχει έδρα στην Κρήτη (απομακρυσμένη εργασία).

Παρακαλείστε να στείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα στο info@systemair.GR με τίτλο ηλεκτρονικού ταχυδρομείου:

<Αίτηση για την κενή θέση: Μηχανικός Πωλήσεων - όνομα, επώνυμο>

Ηράκλειο
πριν 14 μέρες