Για εργοδότες
Πολιτικός Μηχανικός για το τμήμα Asset Management

H Delfi Partners & Company αναζητά να εντάξει Πολιτικό Μηχανικό στο τμήμα Asset Management στο γραφείο της Αθήνας.

Βασικά Καθήκοντα / Ευθύνες:

  • Διενέργεια τεχνικών μελετών.
  • Τακτοποίηση αυθαίρετων κατασκευών και χρήσεων σύμφωνα με τον ισχύοντα νόμο και έκδοση ΗΤΚ.
  • Ανάλυση δεδομένων (χάρτες, αναφορές, σχέδια και άλλα).
  • Διαδικασία νομιμοποιήσεων περιουσιακών στοιχείων, αναθεωρήσεων και επαληθεύσεων τίτλων ιδιοκτησίας.
  • Παροχή συμβουλών και άμεση επίλυση προβλημάτων και ελλείψεων.
  • Διεξαγωγή τεχνικών μελετών δέουσας επιμέλειας και σκοπιμότητας (due diligence).
  • Παρακολούθηση της προόδου και της κατάστασης των τρεχόντων έργων.
  • Επίβλεψη υπεργολάβων και επικοινωνία με συνεργάτες.
  • Σύνταξη φακέλων και επίβλεψη διαδικασιών διαγωνισμών.
  • Διασφάλιση της απρόσκοπτης λειτουργίας των έργων και της ολοκλήρωσης τους εντός του προϋπολογισμού και του χρονοδιαγράμματος.

Προϋποθέσεις:

  • Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού.
  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον δύο έτη σε οικοδομικές άδειες, άδειες μικρής κλίμακας, ενεργειακά πιστοποιητικά, τακτοποιήσεις αυθαιρέτων (ν. 4495/2017), ηλεκτρονικές ταυτότητες ακινήτων, τεχνικούς ελέγχους.
  • Γνώση διαδικασιών Νομιμοποίησης Περιουσιακών Στοιχείων και ΓΟΚ/ΝΟΚ.
  • Ισχυρές επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες.
  • Άδεια πολιτικού μηχανικού (ΤΕΕ / Τεχνικό Επιμελητήριο).
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής Γλώσσας (προφορική και γραπτή).
  • Άριστη χρήση των προγραμμάτων της Microsoft (word, excel, power point).

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο αποδοχών με βάση τα προσόντα και την εμπειρία του εκάστοτε υποψηφίου.

Εάν ενδιαφέρεστε για τη θέση, παρακαλούμε υποβάλετε το βιογραφικό σας στο careersgr@delfipartners.com και αναφέρετε επί του θέματος την αναφορά DPCEΑΜ24.

Κάθε αίτηση θα αντιμετωπίζεται με απόλυτη εχεμύθεια.

Λάβετε υπόψη ότι θα υπάρξει επικοινωνία μόνο με τους επιλαχόντες υποψηφίους.

Αθήνα
πριν 20 μέρες