Για εργοδότες
Μηχανικός υποστήριξης πωλήσεων

Προκειμένου να συμβαδίσουμε με την ανάπτυξη της εταιρείας, πρέπει να διευρύνουμε την ομάδα μας, γι' αυτό και αναζητούμε έναν/μία: Μηχανικό υποστήριξης πωλήσεων

Αντικείμενο εργασίας:

Ο Μηχανικός Υποστήριξης Πωλήσεων θα είναι μέρος της Διεύθυνσης Πωλήσεων/Εμπορικών Υπηρεσιών της εταιρείας. Θα συνεργάζεται με τα υπόλοιπα μέλη της εμπορικής ομάδας και θα παρέχει κυρίως, αλλά όχι μόνο, υποστήριξη στο back-office.

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Παρακολούθηση κάθε βήματος της διαδικασίας πωλήσεων που καθοδηγείται από την ομάδα πωλήσεων και παροχή βοήθειας όταν χρειάζεται.
  • Χειρισμός ερωτήσεων (όλα τα στάδια)
  • Προετοιμασία προσφορών
  • Επικοινωνία και υποστήριξη πελατών
  • Εξειδίκευση στη γκάμα προϊόντων της εταιρείας
  • Συμμετοχή σε πρωτοβουλίες μάρκετινγκ ή άλλες πρωτοβουλίες της εταιρείας

Προσόντα:

  • Πανεπιστημιακό πτυχίο από AEI, TEI (θα ληφθούν υπόψη και άλλα ιδρύματα). Σχετική εμπειρία 2-3 ετών στον τομέα του εξαερισμού ή του κλιματισμού θα ήταν μεγάλο πλεονέκτημα.
  • Εμπειρία σε τεχνικές πωλήσεις ή έντονο πάθος για τον τομέα αυτό
  • Γνώση AutoCAD θα θεωρηθεί πλεονέκτημα
  • Εξαιρετικές δεξιότητες γραπτής και προφορικής επικοινωνίας
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
  • Ενδιαφέρουσα και αξιόπιστη προσωπικότητα

SYSTEMAIR HELLAS ΑΝΟΙΧΤΗ ΚΕΝΗ ΘΕΣΗ

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Πλήρης απασχόληση
  • Ανταγωνιστικός μισθός (σε σχέση με τα προσόντα και την εμπειρία)
  • Συνεχείς εκπαιδεύσεις και σεμινάρια
  • Ένα φιλικό και συνεργατικό περιβάλλον εργασίας με χώρο τόσο για επαγγελματική όσο και για προσωπική ανάπτυξη
  • Την ευκαιρία να εργαστείτε για έναν παγκόσμιο οργανισμό

Ο υποψήφιος θα έχει έδρα στη Θεσσαλονίκη.

Παρακαλείστε να στείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα στο info@systemair.GR με τίτλο ηλεκτρονικού ταχυδρομείου:

<Αίτηση για κενή θέση: υποστήριξη πωλήσεων όνομα, επώνυμο>

Θεσσαλονίκη
πριν 15 μέρες