Ηλεκτρολόγος / Μηχανολόγος Μηχανικός Φωτοβολταϊκών Συστημάτων
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Βασικές αρμοδιότητες

  • Δημιουργία μελετών για οικιακά και επαγγελματικά φωτοβολταϊκά συστήματα
  • Παρακολούθηση εργασιών και παροχή τεχνικής υποστήριξης κατά την εγκατάσταση των φ/β συστημάτων
  • Υποστήριξη πελατών, προμηθευτών και συνεργατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου ή Μηχανολόγου Μηχανικού από ΑΕΙ ή ΤΕΙ (με δικαίωμα υπογραφής)
  • Γνώση προγραμμάτων σχεδιασμού Φωτοβολταϊκών συστημάτων (PVsyst, PV Sol, κλπ) , θα εκτιμηθεί
  • Γνώση και εμπειρία στο λογισμικό AutoCAD
  • Ικανότητες οργάνωσης και προγραμματισμού
  • Ικανότητα επικοινωνίας και ομαδικής εργασίας
  • Εμπειρία σε κατασκευές, επισκευές και συντηρήσεις τεχνικών έργων ή/και συστημάτων ενέργειας
  • Άριστες γνώσεις επικοινωνίας σε γραπτό και προφορικό λόγο
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Προηγούμενη εμπειρία σε έργα Φωτοβολταϊκών συστημάτων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει στον υποψήφιο που θα εργαστεί ως Ηλεκτρολόγος / Μηχανολόγος Μηχανικός Φωτοβολταϊκών Συστημάτων:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο, φιλικό και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
  • Δυνατότητες εξέλιξης και επιμόρφωσης στον χώρο των Φωτοβολταϊκών και ανανεώσιμων πηγών ενέργειας.
  • Κάλυψη εξόδων για μετακίνηση και διαμονή εκτός έδρας
  • Δυνατότητα εξέλιξης και παροχής εκπαιδευτικών σεμιναρίων
  • Δυνατότητα εργασίας εξ’ αποστάσεως

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση " Ηλεκτρολόγος / Μηχανολόγος Μηχανικός Φωτοβολταϊκών Συστημάτων ", μπορείς να επικοινωνήσεις στο support@watt59.com

Μαρούσι
πριν 6 μήνες