Για εργοδότες
Κωδ:QPROJECT122023
Πολιτικός Μηχανικός/Μηχανολόγος Μηχανικός/Αρχιτέκτονα-Construction Site Engineer
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος

Ζητείται Πολιτικός Μηχανικός/Μηχανολόγος Μηχανικός/Αρχιτέκτονας  για την θέση του Construction Site Engineer.

 Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού, ή Μηχανολόγου Μηχανικού ή Αρχιτέκτονα, ΑΕΙ ή ΤΕΙ
  • 5 έτη κατ’ ελάχιστο εμπειρία σε αντίστοιχη θέση Προγραμματισμού έργου
  • Γνώση λογισμικού MS Project και εμπειρία σε χρονοδιάγραμμα κατασκευαστικού έργου υποδομής
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (προφορικά & γραπτά)

  Παροχές Εταιρείας:

  • Συνεχής εκπαίδευση σε τεχνικό επίπεδο.
  •  Δυναμικό και φιλικό εργασιακό περιβάλλον.
  •  Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  •  Δυνατότητα εξέλιξης.

Δεξιότητες:

  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Μεθοδικότητα, ακρίβεια και υπευθυνότητα
  • Ικανότητα σχεδιασμού και τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Δεξιότητες άμεσης αντίδρασης και επίλυσης καθημερινών θεμάτων
  • Προθυμία για συνεχή μάθηση και εξέλιξη του αντικειμένου

Αρμοδιότητες:

  • Κατάρτιση αναλυτικού προγράμματος εργασιών, σύμφωνα με τον σχεδιασμό κατασκευής του Έργου
  • Διαμόρφωση, επεξεργασία και παρακολούθηση του χρονοδιαγράμματος του έργου, διασφαλίζοντας την εμπρόθεσμη εκτέλεση των εργασιών σε όλες τις φάσεις υλοποίησής του
  • Έλεγχος προόδου του έργου, πιστοποιήσεις εργασιών, cost control
  • Οργάνωση και συντονισμός των ομάδων εργασίας και των εμπλεκόμενων στο έργο
  • Παρακολούθηση υπεργολάβων, κατάρτιση και έλεγχος προόδου συμβάσεων υπεργολάβων
  • Υποστήριξη προετοιμασίας φακέλων προσφορών για δημοπρασίες

Αθήνα
πριν 8 μήνες
Με μεγάλη εμπειρία