Για εργοδότες
Αρχιτέκτονας / Μηχανικός Πωλήσεων
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Η ομάδα Hiring Solutions του kariera.gr αναζητά για λογαριασμό εταιρείας-πελάτη που δραστηριοποιείται στον κατασκευαστικό κλάδο, Αρχιτέκτονα / Μηχανικό Πωλήσεων.

Βασικές Αρμοδιότητες:

  • Eπικοινωνία και επίσκεψη σε υπάρχοντες & νέους πελάτες βάσει database
  • Επισκέψεις σε τελικούς πελάτες & αρχιτεκτονικά γραφεία
  • Παρουσίαση της εταιρείας (Company Profile) και παρουσίαση των σειρών προϊόντων
  • Διερεύνηση των αναγκών του πελάτη
  • Δημιουργία – Παρουσίαση Προσφοράς καθώς και δημιουργία – Παρουσίαση Σχεδίων, όπου απαιτείται
  • Συμφωνία με τον πελάτη για τελικά σχέδια και προσφορά – Λήψη Παραγγελίας
  • Δρομολόγηση Παραγγελίας στους Προμηθευτές
  • Επίσκεψη στον πελάτη κατά την εγκατάσταση για έλεγχο ορθής διεκπεραίωσης
  • Ευθύνη για την τήρηση της οικονομικής συμφωνίας με τον πελάτη
  • Διασφάλιση της έγκαιρης παράδοσης των εμπορευμάτων και έλεγχος ορθής εγκατάστασης
  • Ενημέρωση τεχνικού τμήματος για τυχόν προβλήματα πελατών
  • Έλεγχος επιβεβαίωσης παραγγελίας (order confirmations)
  • After Sales Policy και νέες πιθανές πωλήσεις
  • Ενημέρωση – ανάπτυξη Πρωτοκόλλου Προσφορών (Quotations Report) καθώς και ενημέρωση – ανάπτυξη Βάσης Δεδομένων (Architects & Contract Database)

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Απόφοιτος του τμήματος Αρχιτεκτονικής
  • Προηγούμενη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών
  • Πρότερη εργασία ως Αρχιτέκτονας / Interior Designer σε εταιρεία στον τομέα του επίπλου και των ειδικών κατασκευών ξύλου θα εκτιμηθεί, όπως επίσης και εμπειρία από συνεργασία με Κατασκευαστικές Εταιρείες / Αρχιτεκτονικά ή Διακοσμητικά γραφεία
  • Άριστη γνώση AutoCAD, 3DS Max, Adobe Photoshop, Illustrator
  • Εξαιρετική γνώση MS Office
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Υψηλή αισθητική, δημιουργικότητα και αντίληψη
  • Οργανωτικές ικανότητες και ομαδικό πνεύμα

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Απόκτηση γνώσεων υψηλού επιπέδου με συμμετοχή σε σημαντικά έργα αιχμής
  • Συνεχής εκπαίδευση και επιμόρφωση
  • Δυνατότητες εξέλιξης

#hiringsolutionsisrecruiting

Αθήνα
πριν 8 μήνες