Για εργοδότες
Αρχιτέκτονας
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Η ομάδα Hiring Solutions του kariera.gr αναζητά για λογαριασμό εταιρείας-πελάτη, Αρχιτέκτονα για την περιοχή του Σχηματαρίου.

Βασικές Αρμοδιότητες:

  • Δημιουργικό (Μελέτη) και σχεδιαστικό (Κατόψεις – Προοπτικά  – Παρουσίαση) μέρος των προτάσεων και παρουσίασή τους στους ενδιαφερόμενους πελάτες
  • Κοστολόγηση των προτάσεων / κατασκευών και επιλογή / προμήθεια υλικών κατασκευής
  • Παρακολούθηση και επίβλεψη των κατασκευών στο χώρο του έργου
  • Συνεχής ενημέρωση σχετικά με τις δραστηριότητες της εταιρίας και του κλάδου
  • Σχεδιασμός λεπτομερειών – προμήθεια κατασκευαστικών σχεδίων
  • Εφαρμογή κατασκευαστικών σχεδίων και εφαρμογή σχεδίων λεπτομερειών
  • Επικοινωνία με πελάτες και υπεργολάβους / προμηθευτές
  • Επικαιροποίηση δικτύου υπεργολάβων
  • Συμμετοχή στην οργάνωση παραγωγής και οργάνωση προμήθειας α’ υλών
  • Ανάλυση προδιαγραφών
  • Έρευνα υλικών
  • Μελέτη feasibility παραγωγής και επίβλεψη παραγωγής
  • Ανάλυση B.O.Q.
  • Επικοινωνία με πελάτες
  • Επίβλεψη παραγωγής mock-ups
  • Συντονισμός παραδόσεων και τελική παράδοση έργου σε πελάτη
  • Μετρήσεις επιτόπου του έργου
  • Επίβλεψη εργοταξίου και επίβλεψη εργασιών εγκατάστασης / τοποθέτησης κατασκευών

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Απόφοιτος του τμήματος Αρχιτεκτονικής
  • Προηγούμενη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών
  • Πρότερη εργασία ως Αρχιτέκτονας / Interior Designer σε εταιρία στον τομέα του επίπλου και των ειδικών κατασκευών ξύλου θα εκτιμηθεί, όπως επίσης και εμπειρία από συνεργασία με Κατασκευαστικές Εταιρείες / Αρχιτεκτονικά ή Διακοσμητικά γραφεία
  • Άριστη γνώση AutoCAD, 3DS Max, Adobe Photoshop, Illustrator
  • Εξαιρετική γνώση MS Office
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Υψηλή αισθητική, δημιουργικότητα και αντίληψη
  • Οργανωτικό και ομαδικό πνεύμα

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βάσει προσόντων και προϋπηρεσίας
  • Απόκτηση γνώσεων υψηλού επιπέδου με συμμετοχή σε σημαντικά έργα αιχμής
  • Συνεχή εκπαίδευση και επιμόρφωση
  • Δυνατότητα εξέλιξης σε ένα ανταγωνιστικό περιβάλλον

#hiringsolutionsisrecruiting

Σχηματάρι
πριν 9 μήνες