Για εργοδότες
Κωδ:TZCD002
Τηλεφωνικές Πωλήσεις - Εξυπηρέτηση Πελατών Β2Β (Customer Service)
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Η εταιρεία Κ.ΤΖΑΝΟΣ Α.Ε.Β.Ε. με πολυετή εμπειρία άνω των 40 ετών, στην βιομηχανική παραγωγή και διακίνηση μηχανολογικού εξοπλισμού, υδραυλικών εγκαταστάσεων, ψύξης, θέρμανσης και μόνωσης, κατέχει ηγετική θέση στην Ελληνική αγορά. Παράλληλα, χαίρει της αναγνώρισης από Ευρωπαϊκούς και Διεθνείς Οίκους με συνεχή και αδιάλειπτη παρουσία σε 40 χώρες παγκοσμίως.

Για την υποστήριξη των αναγκών της, η Εταιρεία επιθυμεί να στελεχώσει στοΤμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών,

Αρμοδιότητες

  • Εξυπηρέτηση πελατών μέσω τηλεφώνου & email – B2B
  • Λήψη και καταχώριση παραγγελιών, σύνταξη προσφορών
  • Καταγραφή και αποτελεσματική αντιμετώπιση τυχόν παραπόνων πελατών, σύμφωνα με τις ανάγκες του πελάτη και των διαδικασιών της εταιρίας
  • Ενημέρωση και προώθηση προϊόντων και υπηρεσιών της εταιρείας μέσω της καλής γνώσης των τεχνικών τους χαρακτηριστικών
  • Υποστήριξη και παρακολούθηση των αναγκών του πελάτη, σε συνεργασία με το Τμήμα Πωλήσεων
  • Εφαρμογή της εμπορικής και πιστωτικής πολιτικής της εταιρείας
  • Διαχείριση εταιρικών προγραμμάτων για τη βέλτιστη εξυπηρέτηση πελατών
  • Διαρκής παρακολούθηση και έρευνα των εξελίξεων της αγοράς και των ενεργειών του ανταγωνισμού
  • Έκδοση παραστατικών και αρχειοθέτηση

Προσόντα

  • Προηγούμενη εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών στην Εξυπηρέτηση Πελατών
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Καλή γνώση προγραμμάτων MS Office & ERP
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γραπτό και προφορικό λόγο)
  • Αναλυτικός τρόπος σκέψης & ορθολογική προσέγγιση, επίλυσης & αντιμετώπισης προβλημάτων
  • Συνέπεια, αξιοπιστία, υπευθυνότητα
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση & αποτελεσματική διαχείριση του χρόνου

Προσφέρουμε: Ιδιωτική ασφαλιστική κάλυψη, δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης, συστηματική εκπαίδευση, υποστήριξη & ευχάριστο, σύγχρονο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα επιλέγοντας «Κάνε αίτηση τώρα» ή στη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου hr@tzanos.gr με θέμα TZCD002 Εξυπηρέτηση Πελατών.

Η αίτησή σας θα αντιμετωπιστεί με απόλυτη εμπιστευτικότητα και εχεμύθεια, σύμφωνα με όλους τους ισχύοντες κανονισμούς σχετικά με τα προσωπικά δεδομένα.

Μεταμόρφωση
πριν ένα χρόνο