Εκπρόσωποι Τηλεφωνικής Εξυπηρέτησης Πελατών -ELPEDISON Αθήνα
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Customer Care Agent

Η εταιρεία BEFON, εταιρεία παροχής υπηρεσιών με δραστηριότητα από το 1999 και
πανελλαδική εμβέλεια, ως στρατηγικός συνεργάτης της ELPEDISON στην Ελλάδα, κορυφαία
εταιρεία ενέργειας, τόσο στην παραγωγή και προμήθεια ηλεκτρικού ρεύματος, όσο και στην
προμήθεια φυσικού αερίου, αναζητά να προσλάβει άτομα για την ενημέρωση -
τηλεφωνική εξυπηρέτηση των υφιστάμενων και νέων πελατών (Inbound calls).

Βασικές Αρμοδιότητες

 Διαχείριση εισερχόμενων κλήσεων για την βέλτιστη κάλυψη των αυξανόμενων
αναγκών των πελατών (υφιστάμενων και νέων)
 Διαχείριση παραπόνων
 Λήψη και καταχώρηση παραγγελιών/αιτημάτων
 Υποστήριξη διαφημιστικών projects

Ικανότητες και Προσόντα

 Άνεση στην επικοινωνία και καλή χρήση του προφορικού λόγου
 Ομαδικό πνεύμα και συνεργασία
 Απολυτήριο Λυκείου, ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ
 Γνώση της Αγγλικής γλώσσας και Η/Υ
 Προηγούμενη εργασιακή εμπειρία σε τηλεφωνικό κέντρο θα συνεκτιμηθεί
 Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψήφιους

Παροχές

 Σύμβαση εργασίας αορίστου χρόνου
 Εισαγωγική εκπαίδευση (soft skills) και συστηματική υποστήριξη
 Σταθερός μισθός αναλόγως την προϋπηρεσία και ασφάλιση, από την πρώτη ημέρα της εκπαίδευσης
 Ευέλικτα ωράρια (8ωρο-6ωρο) πρωινά ή απογευματινά
 Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον με τάσεις ανάπτυξης
 Εύκολη πρόσβαση για την Αθήνα (δίπλα ακριβώς από τον ηλεκτρικό σταθμό Καλλιθέας)

Για όλα τα βιογραφικά θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.
Η εταιρεία θα επικοινωνήσει μόνο με όσους υποψήφιους πληρούν τα παραπάνω κριτήρια

Αθήνα
πριν ένα χρόνο