Για εργοδότες
Υπάλληλος Γραφείοu (Εισαγωγές)

Ο Όμιλος εταιρειών Mantis Group είναι ένας από τους κορυφαίους διανομείς αναψυκτικών, οινοπνευματωδών ποτών και καταναλωτικών προϊόντων στην Ελλάδα στην αγορά του FMCG, με ηγετική θέση στις πωλήσεις, το consumer marketing, το trade marketing, καθώς επίσης και με σύγχρονες, καινοτόμες υπηρεσίες διαχείρισης και διακίνησης εμπορευμάτων.

Στο πλαίσιο της διεύρυνσης των δραστηριοτήτων του Ομίλου στο τομέα των Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας αναζητά να προσλάβει Υπάλληλο Γραφείοu) με έδρα την Αθήνα. Ο/Η Υποφήφιος/α θα είναι υπεύθυνος/η για τη διενέργεια εργασιών γραφείου που συνδέονται με την εισαγωγή, διακίνηση και πώληση προϊόντων ή υπηρεσιών στον τομέα των ανανεώσιμων πηγών ενέργειας. Ο ρόλος αυτός απαιτεί συνεργασία με διάφορα τμήματα της εταιρείας και επικοινωνία με πελάτες και προμηθευτές.

Κύρια καθήκοντα και αρμοδιότητες:

  • Επικοινωνία με πελάτες και προμηθευτές
  • Διαχείριση και εκτέλεση προσφορών και παραγγελιών
  • Δημιουργία κινήσεων μέσω προγράμματος SAP (νέα προϊόντα, παραγγελίες, παραλαβές κ.α.)
  • Διαχείριση εισαγωγών, συνεργασία με τους αγοραστές και προμηθευτές για τη διαχείριση των προμηθειών, των τελωνειακών διαδικασιών και την αποθήκευση των εμπορευμάτων
  • Διαχείριση ηλεκτρονικού καταστήματος Σκρουτζ, προϊόντων, παραγγελιών
  • Συνεργασία με την Αποθήκη σχετικά με την παραλαβή των εμπορευμάτων, έλεγχο-διαχείριση των αποθεμάτων και με τα άλλα τμήματα του ομίλου για την ορθή τήρηση των διαδικασιών

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ σε Διοίκηση Επιχειρήσεων, Εφοδιαστικής Αλυσίδας ή Logistics
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Καλή γνώση των εφαρμογών του MS Office
  • Βασικές γνώσεις διαδικασιών εισαγωγών
  • Προηγούμενη εμπειρία σε ERP/SAP θα συνεκτιμηθεί
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Οι άνδρες υποψήφιοι να έχουν εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Ικανότητες:

  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες
  • Πελατοκεντρική προσέγγιση
  • Άτομο αυτοπαρακινούμενο, με πρωτοβουλία, οργανωτικότητα και μεθοδικότητα
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα και ακεραιότητα
  • Τεχνική αντίληψη
  • Ευελιξία και ομαδικότητα
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγράμματος και εστίαση στην λεπτομέρεια
  • Ικανότητα εντοπισμού και επίλυσης προβλημάτων

Η Εταιρεία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, ιδιωτική ασφάλιση ιατροφαρμακευτικής και νοσοκομειακής περίθαλψης, εκπαίδευση, εργασία σε ένα σύγχρονο περιβάλλον με πραγματικές ευκαιρίες εξέλιξης.

Παρακαλώ αποστείλατε βιογραφικό, αναφέροντας τον κωδικό της θέσης (Κωδικός ADMIN_04)

ΠΑΡΟΧΗ ΣΥΓΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΊΑ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ

 Η εταιρία δηλώνει ότι τα δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα που περιέχονται στην αποστελλόμενη αίτηση και τα βιογραφικά σημειώματα των υποψηφίων αποτελούν αντικείμενο επεξεργασίας σύμφωνα με τονα Κανονισμό ΕΕ 2016/679 και το σχετικό εθνικό νομοθετικό πλαίσιο περί προστασίας δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα με αποκλειστικό σκοπό την αξιολόγηση των επαγγελματικών προσόντων και ικανοτήτων τους για την θέση  για την οποία υποβάλλουν την αίτηση. Αποδέκτες αυτών των προσωπικών δεδομένων είναι μόνο οι υπάλληλοι της εταιρίας που είναι ειδικώς επιφορτισμένοι με αυτήν την επεξεργασία ή/και άλλοι εξωτερικοί συνεργάτες της εταιρίας οι οποίοι έχουν ειδικά εξουσιοδοτηθεί από αυτήν ειδικά για τον σκοπό αυτόν δηλαδή για την συγκέντρωση και αξιολόγηση των υποβαλλομένων αιτήσεων και βιογραφικών σημειωμάτων ως προς τις θέσεις εργασίας οι οποίες αυτές απευθύνονται.

 Με την υποβολή του Βιογραφικού σας σημειώματος συναινείτε αυτόματα στην επεξεργασία των Προσωπικών Δεδομένων σας.

Ασπρόπυργος
πριν 10 μέρες
Entry / Αρχάριος