Για εργοδότες
Κωδ:HR3522
Pet Groomer

Καθήκοντα:

  • Υπηρεσίες περιποίησης σύμφωνα με τις προδιαγραφές του πελάτη και τα πρότυπα διαφόρων φυλών και μεγεθών συμπεριλαμβανομένου του λουσίματος, βουρτσίσματος, κοψίματος και διαμόρφωσης.
  • Eπικοινωνία με πελάτες για κατανόηση των προτιμήσεων τους στην περιποίηση και παροχή συμβουλών στους πελάτες σχετικά με τεχνικές περιποίησης και προϊόντα.
  • Διασφάλιση των προτύπων καθαριότητας και υγιεινής στον χώρο περιποίησης, τον εξοπλισμό και τα εργαλεία.
  • Διατήρηση αρχείων πελατών και των ραντεβού περιποίησης, των παρεχόμενων υπηρεσιών και οποιωνδήποτε ειδικών οδηγιών ή αιτημάτων από τους πελάτες.
  • Συνεχής ενημέρωση για νέες τάσεις, νέες τεχνικές περιποίησης και προϊόντα φροντίδας κατοικιδίων μέσω συνεχούς μάθησης και επαγγελματικής ανάπτυξης.
  • Άλλα καθήκοντα κατόπιν ανάγκης, συμπεριλαμβανομένης της εξυπηρέτησης πελατών, της υποδοχής και των διοικητικών καθηκόντων.

Προσόντα:

  • Πιστοποίηση ή πτυχίο στην περιποίηση κατοικιδίων (pet grooming)