Για εργοδότες
Κωδ:Int. CS 2024
Customer Service Specialist

H ΚΑΓΙΑΦΑΣ – Βιομηχανικά Εργαλεία -εισαγωγική και εμπορική εταιρεία- με εδραιωμένη θέση στην Ελληνική αγορά στους τομείς των βιομηχανικών ειδών και εργαλείων, ενδιαφέρεται  να προσλάβει :

(Στέλεχος Εξυπηρέτησης Πελατών – Τηλεφωνικών Πωλήσεων Β2Β

Η αγγελία αφορά θέση πλήρους απασχόλησης στην Αθήνα.

Αρμοδιότητες

  • Εξυπηρέτηση πελατών χονδρικής (Β2Β)
  • Διαχείριση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας
  • Σύνταξη, αποστολή και παρακολούθηση προσφορών
  • Ενημέρωση πελατών για τα προϊόντα και τις τρέχουσες προσφορές της
    εταιρείας, αποστολή καταλόγων
  • Προσέγγιση ανενεργών πελατών με σκοπό την ενεργοποίηση τους
  • Παραγγελιοληψία
    α) Λήψη τηλεφωνικών παραγγελιών & καταχώρηση τους στο ERP
    β) Παρακολούθηση παραγγελιών από εξωτερικούς πωλητές
  • Υποστήριξη των εξωτερικών πωλητών του τμήματος πωλήσεων
  • Έκδοση παραστατικών – Τιμολόγια, ΔΑ, Προτιμολόγια, Καρτέλα Πελάτη
  • Ενηλικίωση Υπολοίπων – παρακολούθηση, έλεγχος και τηλεφωνική
    επικοινωνία με πελάτες που έχουν ανεξόφλητα υπόλοιπα

Προσόντα

  • Εμπειρία σε θέσεις back office ή τηλεφωνικών πωλήσεων
  • Ευχέρεια στην τηλεφωνική πώληση και εξυπηρέτηση επαγγελματιών (Β2Β)
  • Βασικές γνώσεις βιομηχανικών ειδών, εργαλείων και μηχανημάτων
  • Ανεπτυγμένες δεξιότητες επικοινωνίας και πελατοκεντρική αντίληψη
  • Άνεση σε ψηφιακές τεχνολογίες (MS Office, ERP, CRM)
  • Επαρκής γνώση Αγγλικών

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μηνιαίος μισθός
  • Υψηλά bonus με βάση τη συνεργασία & τα αποτελέσματα ανά έτος
  • Ευκαιρίες εκπαίδευσης, μέσω επιμορφωτικών προγραμμάτων της επιλογή του εργαζομένου
  • Προοπτικές εξέλιξης σε άριστο εργασιακό περιβάλλον με γρήγορο ετήσιο ρυθμό ανάπτυξης

Kayafas Industrial Tools is committed to treating all people equally and with respect irrespective of their age, disability, marriage or civil partnership, pregnancy or maternity, ethnicity, race, religion or belief, sex, or sexual orientation.

Μοσχάτο
πριν 10 μέρες