Για εργοδότες
Υπάλληλο Γραφείου (Customer Service) / Αθήνα

H alfa ’’ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Δ. ΚΟΥΚΟΥΤΑΡΗΣ ΑΕΒΕ’’, με ηγετική θέση στην αγορά της κατεψυγμένης ζύμης, στα πλαίσια της  ανάπτυξής  της, αναζητά για το κεντρικό υποκατάστημά της στις Αχαρνές:

 Υπάλληλο Γραφείου (Customer Service)

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Καταχώρηση και έκδοση παραστατικών (παραγγελίες, επιστροφές)
  • Τιμολόγηση
  • Καρτέλες πελατών-προμηθευτών
  • Λήψη τηλεφωνικών παραγγελιών
  • Επικοινωνία με τους πελάτες για την παράδοση εμπορευμάτων
  • Καθήκοντα γραμματειακής υποστήριξης/ τηλεφωνικό κέντρο / αρχειοθέτηση

 Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ οικονομικής κατεύθυνσης
  • 1-2 χρόνια σχετικής προϋπηρεσίας σε πλήρως μηχανογραφημένη αποθήκη
  • Εξοικείωση με προγράμματα διαχείρισης αποθήκης (WMS) και ERP (ιδανικά Microsoft Dynamics 365 ή Axapta)
  • Γνώση διαχείρισης ex-van πώλησης θα εκτιμηθεί σαν επιπλέον προσόν
  • Ευχέρεια στην χρήση Η/Υ καθώς και προγραμμάτων MS- Office (Word, Excel)
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές ικανότητες (σε προφορικό και γραπτό λόγο)
  • Προσοχή στην λεπτομέρεια και ταυτόχρονα ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ικανότητα σωστής διαχείρισης χρονοδιαγραμμάτων με παράλληλη καλή διαχείριση του άγχους
  • Συνέπεια και οργάνωση

Οι ενδιαφερόμενοι που πληρούν τις προϋποθέσεις και μπορούν να ανταποκριθούν δυναμικά στις απαιτήσεις της θέσης παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους αναγράφοντας τον τίτλο της θέσης.

Αχαρνές
πριν 19 μέρες