Για εργοδότες
Υπάλληλος Γραφείου

Η εταιρεια Δακων ΑΕ με αντικείμενο την ανάπτυξη και εκμεταλλευση κτιριακών έργων ψάχνει υπάλληλο γραφείου για να καλύψει τη θέση:

ADMINISTRATIVE AND TECHNICAL ASSISTANT

Αρμοδιότητες θέσης

 Τμήμα προμηθειών:

  • Έρευνα αγοράς - Ζητήσεις προσφορών από προμηθευτές και υπεργολάβους με βάση τις προδιαγραφές.
  • Σύνταξη συγκριτικών πινάκων προμηθευτών και εργολάβων
  • Επικοινωνία με υποψηφίους προμηθευτές και εργολάβους
  • Συγκέντρωση και αποστολή προδιαγραφών υλικών

Γραφείο κίνησης:

  • Συντονισμός δρομολογίων οδηγών και ανάλογη εξυπηρέτηση έργων/εργοταξίων με καθορισμό προτεραιοτήτων.

Αποθήκη:

  • Παρακολούθηση αποθήκης οικοδομικών/ηλεκτρομηχανολογικών υλικών, προμηθειών ξενοδοχειακού/οικιακού εξοπλισμού, αναλώσιμα

Γενικα Καθηκοντα:

  • Επαφές και επικοινωνία με στελέχη της εταιρίας, πελάτες, εργατοτεχνικό προσωπικό, εργολάβους, προμηθευτές για συντονισμό με σκοπό την άρτια πρόοδο των έργων.
  • Παρακολούθηση, σύνταξη λογαριασμών και επιμερισμός κοινοχρήστων δαπανών και λογαριασμών ΟΚΩ κτιρίων.
  • Παρακολούθηση συμβάσεων και λογαριασμών κοινής ωφέλειας για όλα τα κτήρια της εταιρείας. Τήρηση επικοινωνίας με ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ κλπ
  • Τηλεφωνική διεκπεραίωση για διαδικασίες μεταβίβασης ακινήτων και συνεννόηση με τράπεζες, συμβολαιογράφους, μεσίτες κλπ

Απαραίτητα προσόντα

  • Προϋπηρεσία
  • Γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Αρίστη γνώση Η/Υ σε περιβάλλον Windows (MS Office, Outlook, Word, Excel, Power Point)
  • Αρίστη Γνώση χρήσης Internet
  • Ικανότητα πολλαπλών εργασιών και αποτελεσματική ιεράρχηση των ευθυνών.

Εκτιμητέα προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Μηχανικού ή Θετικών Επιστημών
  • Εμπειρία σε τεχνικά έργα/γραφεία.
  • Υψηλές βαθμολογίες σε σχολείο , πανεπιστήμιο.
  • Αντίληψη των οικονομικών μεγεθών και τεχνικών παραμέτρων των κτηρίων
  • Ακρίβεια και προσοχή στη λεπτομέρεια κι εστίαση στο αποτέλεσμα
  • Ευχέρεια επικοινωνίας με τους ανθρώπους του εργοταξίου, μελετητές και με τα στελέχη της εταιρίας
  • Γνώση προγραμμάτων CAD

Παροχές – Πλεονεκτήματα θέσης

  • Πλήρες πακέτο αποδοχών με μισθό ανάλογο των προσόντων
  • Άριστο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Ωράριο εργασίας 8.00-16.00 αυστηρά χωρίς απλήρωτες υπερωρίες.
  • Δωρεάν στάθμευση στο υπογειο γκαράζ.
  • Προσωπική χρήση ειδικών τιμών που απολαμβάνει η εταιρεία σε πολλά αντικείμενα οικιακής και άλλης χρήσης.
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Συνεργασίες με κορυφαία μελετητικά γραφεία, προμηθευτές, εργολάβους για ανάπτυξη και διαχείριση αναγνωρίσιμων κτιρίων υψηλής στάθμης.
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ο χώρος εργασίας είναι στο 15ο όροφο, η έκταση που αναλογεί στον κάθε εργαζόμενο είναι άνω των 40 τμ με πιστοποιημένο καθαρό αέρα εσωτερικού χώρου με τα πιο χαμηλά επίπεδα ρύπων από όλους τους γραφειακούς χώρους που έχουν μετρηθεί  στην Αθήνα από το φορέα Terra Nova.
  • Η εταιρεία λειτουργεί από το 1932 με συνεχή και σταθερή ανάπτυξη, είναι από τις κορυφαίες του κλάδου και πάντοτε στις επάλξεις της καινοτομίας και της υψηλής ποιότητας.
  • Το κτίριο στο οποίο στεγάζεται η εταιρεία είναι ιδιόκτητο, βρίσκεται σε νευραλγική τοποθεσία στη λεωφόρο Κηφισίας ανάμεσα στο κέντρο και στα βόρεια προάστια με εγγύτητα σε κυκλοφοριακές συνδέσεις, αστικό κέντρο με πολλούς χώρους αναψυχής, εστίασης κλπ αλλά και εγγύτητα σε ελκυστικές οικιστικές ζώνες όπως Ψυχικό, Παγκράτι, αμπελόκηποι κλπ

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Ολες οι αιτήσεις θεωρούνται εμπιστευτικές και θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια

Αθήνα
πριν 18 μέρες
Entry / Αρχάριος