Για εργοδότες
Back Office Agent
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Η εταιρεία ΛΑΚΙΩΤΗΣ Α.Ε., market leader στον κλάδο των πλακιδίων & ειδών υγιεινής, με ιστορία 45 ετών, έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη της αγοράς στην Ελλάδα και στις διεθνείς αγορές με την ποιότητα, την τεχνογνωσία και τη συνέπεια της, ενώ κατατάσσεται σε ιδιαίτερα υψηλή θέση ανάμεσα στις 400 μεγαλύτερες ελληνικές εμπορικές επιχειρήσεις.

Η εταιρεία αναζητά Back Office Sales Agent με σκοπό να αναλάβει την υποστήριξη, δημιουργία και παρακολούθηση των εργασιών του εμπορικού Τμήματος Έργων (Β2Β πελάτες) της εταιρείας.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Επεξεργασία προσφορών και παραγγελιών εταιρικών πελατών (B2B)
  • Υποστήριξη της ομάδας πωλήσεων
  • Έλεγχος (follow up) εκκρεμών προσφορών
  • Ενημέρωση και συντήρηση της βάσης CRM
  • Συμμετοχή στην έκδοση στατιστικών αναφορών

Γνώσεις & Δεξιότητες

  • Επιθυμητή εμπειρία σε οργανωμένο τμήμα πωλήσεων και υποστήριξης πελατών
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας (προφορικός και γραπτός λόγος)
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία σε χρήση Excel, CRM, ERP (επιθυμητά SAP)
  • Διαχείριση χρονοδιαγραμμάτων και προθεσμιών
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Ομαδικότητα και ικανότητα συνεργασίας εντός ομάδας

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση και δυνατότητα εξέλιξης βάσει προσόντων σε ένα ταχύτατα αναπτυσσόμενο περιβάλλον
  • Εργασία σε ένα φιλικό, σύγχρονο και ασφαλές περιβάλλον με σεβασμό στον εργαζόμενο

Το βιογραφικό σας σημείωμα μπορείτε να το αποστείλετε στην ηλεκτρονική δ/νση: hr@lakiotis.gr το οποίο θα εξεταστεί με απόλυτη εχεμύθεια.

Η επικοινωνία θα πραγματοποιηθεί μόνο με τους υποψηφίους που πληρούν τα απαραίτητα προσόντα.

Αθήνα
πριν ένα μήνα