Για εργοδότες
Υπάλληλος γραφείου
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Από εμπορική εταιρεία ζητείται υπάλληλος γραφείου.

Καθήκοντα :

  • Καταχώρηση, διαχειριση και παρακολουθηση παραγγελιών και των χρόνων παράδοσης σε προμηθευτες Εσωτερικου / Εξωτερικου. Επικοινωνία και αλληλογραφία με προμηθευτές εξωτερικού και παρακολούθηση σχετικών αρχείων όλα στα Αγγλικά.

  • Επικοινωνία με τους πελάτες και τους προμηθευτές με στόχο την λήψη και την αποστολή παραγγελιών σε καθημερινή βάση.

  • Στόχος η σωστή υλοποίηση των παραγγελιών και ο ικανοποιημένος πελάτης.

  • Διεκπεραίωση διαδικασιών σέρβις (RMA, παρακολούθηση εξέλιξης, επικοινωνία με πελάτη και προμηθευτή, επίλυση προβλημάτων, κατανόηση του θέματος).

  • Διαχείριση τιμοκαταλόγων και σύνταξη και αποστολή προσφορών προς το πελατολόγιο της εταιρείας.

  • Άμεση συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρείας, αντίληψη των προβλημάτων και επίλυση τους σε συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρίας.

  • Διεκπεραίωση, ταξινόμηση και αρχειοθέτηση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας.

  • Επικοινωνία με τους προμηθευτές εξωτερικού για παρακολούθηση πορείας παραγγελιών/φορτώσεων.

  • Τηλεφωνική επικοινωνία με πελάτες.

  • Παρακολούθηση εκκρεμών τιμολόγιων και επικοινωνία με τους πελάτες σε περιπτώσεις χρέους και παρακολούθηση εισπράξεων/πληρωμών των πελατών σε σχέση με τα τιμολόγια που έχουν εκδοθεί (credit control).

  • Εξυπηρέτηση πελατών και συνεργατών.

  • Οργάνωση και εκτέλεση των καθημερινών εργασιών του τμηματος πωλήσεων.

Κύρια προσόντα :

  • Πολύ καλές οργανωτικές ικανότητες και διαχείριση καθημερινών εργασιών γραφείου. Εργατικότητα, ανάληψη ευθυνών και πρωτοβουλιών.

  • Ευχέρεια λόγου και επικοινωνίας με πελάτες, επαγγελματισμός και υπευθυνότητα με έμφαση στην ολοκλήρωση και προσοχή στη λεπτομέρεια. Συνέπεια, Υπευθυνότητα , Ομαδικό πνεύμα.

  • Ικανός-η να λειτουργεί υπό πίεση για τη διαχείριση χρόνου και προθεσμιών.

  • Ικανότητα ανάλυσης και αποτελεσματικής επίλυσης προβλημάτων. Ικανότητα διαχείρισης παράλληλων εργασιών (multitasking).

  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΑΤΕΙ στη Διοίκηση Επιχειρήσεων, Λογιστική, Οικονομική.

  • Άπταιστη γνώση Αγγλικών (γραπτα και προφορικά) σε πρακτικό επίπεδο, τυπικά οπωσδήποτε Lower, το Proficiency θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.

  • Γνώσεις Η/Υ: Απαραίτητη η πολύ καλή γνώση χρήσης Ίντερνετ (email και αναλυτική χρήση search engines) καθώς και των εφαρμογών MS Office. Ιδιαίτερα θα χρειαστεί δεξιότητα στην συλλογή, επεξεργασία και ανάλυση δεδομένων μέσω MS Excel. Τυφλό σύστημα πληκτρολόγησης θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν.

  • Επιθυμητή ηλικία: έως 40 ετών.

  • Τουλάχιστον 3 χρόνια προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση χονδρικής πώλησης.

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ικανοποιητικό πακέτων αποδοχών.

  • Πλήρης απασχόληση Δευτέρα – Παρασκευή 09:00-17:00.

  • Συνεχής εκπαίδευση.

  • Άριστες προοπτικές εξέλιξης.

  • Ευχάριστο περιβάλλον, με προοπτική εξέλιξης.

Όλα τα βιογραφικά σημειώματα θα εξεταστούν με απόλυτη εχεμύθεια, ενώ θα απαντηθούν μόνο οι υποψηφιότητες που πληρούν τα παραπάνω κριτήρια.

Αθήνα
πριν ένα μήνα
Με μεγάλη εμπειρία