Για εργοδότες
Υπεύθυνος Εξυπηρέτησης Πελατών-ACMON DATA
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Καθήκοντα / Αρμοδιότητες:

  • Υποστήριξη του τμήματος πωλήσεων σε θέματα εξυπηρέτησης / επικοινωνίας με πελάτες κλπ.
  • Επικοινωνεί με πελάτες και προμηθευτές για θέματα παραγγελιοληψίας και τιμολόγησης
  • Ενημερώνει τους πελάτες για την εξέλιξη των παραγγελιών τους κατόπιν επικοινωνίας με τον Project Manager και σύμφωνα με τα όσα καταγράφονται στα συστήματα της εταιρίας
  • Εφαρμόζει το Σύστημα Διαχείρισης Ποιότητας και τηρεί τα αρχεία που προκύπτουν από αυτό
  • Αναφέρει στον Υπεύθυνο Διαχείρισης Ποιότητας οποιαδήποτε απόκλιση προκύπτει σε σχέση με τις υπηρεσίες, τα παραλαμβανόμενα υλικά ή και παράπονα πελατών που φτάνουν στην αντίληψή του
  • Συντηρεί το ERP και το CRM (master data) της εταιρίας. Είναι υπεύθυνος για το άνοιγμα πελατών, άνοιγμα προμηθευτών και άνοιγμα κωδικών
  • Στο Κύκλωμα Αγορών αναλαμβάνει να στείλει Εντολές αγοράς, εποπτεύει τις παραλαβές και καταχωρεί τα αντίστοιχα Δελτία
  • Στο Κύκλωμα Πωλήσεων αναλαμβάνει το πακετάρισμα των ανταλλακτικών και εμπορευμάτων (μικρού όγκου), οργανώνει τις αποστολές και εκδίδει τα αντίστοιχα Δελτία
  • Στέλνει προσφορές για Service, και παρακολουθεί την εξέλιξη της παραγγελίας για να τιμολογήσει την αντίστοιχη εντολής εργασίας
  • Γραμματειακά – Τηλεφωνικό κέντρο – αποστολή Βεβαιώσεων και διάφορων εγγραφών
  • Παραγγέλνει Γραφική ύλη και Υλικά καθαριότητας
  • Συνεργάζεται με το λογιστήριο για την τήρηση του αρχείου
  • Χρησιμοποιεί λογισμικά και portals όπως SoftOne, Tungsten, ACS, DHL courier, Microsoft CRM.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Γνώσεις χειρισμού ηλεκτρονικών υπολογιστών
  • Άριστη γνώση Αγγλικών γραπτά και προφορικά
  • Άρτια επικοινωνία γραπτά και προφορικά
  • Ευγένεια στον λόγο

Πληροφορίες/Information

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να αποστείλουν βιογραφικά σημειώματα στο info@acmondata.gr.

Μεταμόρφωση
πριν 5 μήνες