Για εργοδότες
Κωδ:ARETEION
Βοηθός Λογιστή
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
Οικονομικές Υπηρεσίες
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Full-time · Associate
Athens

Σχετικά με εμάς

H Zephyros Partners AE, για λογαριασμό πελάτη της, ελληνικής εταιρίας, που δραστηριοποιείται στο χώρο της υγείας και ειδικότερα με το εμπόριο ιατρικών αναλώσιμων προϊόντων, αναζητά ένα εξειδικευμένο, έμπειρο και φιλόδοξο άτομο, για τη θέση του Βοηθού Λογιστή.

Στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξης της εταιρίας με τη νέα αυτή θέση, στόχος είναι να ενισχυθεί η οργάνωση των λειτουργιών του οικονομικού τμήματος.

Κύριες Αρμοδιότητες
• Καταχώρηση Λογιστικών Εγγραφών
• Καταχώρηση παραστατικών Δαπανών, Παγίων, Πληρωμών, Εισπράξεων
• Τιμολόγηση Πελατών και Έκδοση τιμολογίων
• Παρακολούθηση και διαχείριση λογιστικών εγγραφών
• Διαδικασία καταχωρήσεων παραστατικών και αρχειοθέτηση οργάνωση
• Συμφωνία Ενδοομιλικών συναλλαγών
• Υποστηρικτικές εργασίες γραφείου
• Συμφωνία υπολοίπων στις καρτέλες πελατών-προμηθευτών

Απαραίτητα Προσόντα / Δεξιότητες
• Απόφοιτος ΑΕΙ / ΤΕΙ Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης
• 1-2 έτη επαγγελματικής εμπειρίας σε ανάλογη θέση
• Πολύ καλή γνώση αγγλικών (προφορική και γραπτή)
• Άριστη γνώση προγραμμάτων Η/Υ (Word, Excel)
• Χειρισμός λογιστικών προγραμμάτων ERP (π.χ. Softone) θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
• Ικανότητα οργάνωσης και προγραμματισμού
• Ευχάριστη, ευγενική και φιλική προσωπικότητα
• Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
• Υπευθυνότητα, εχεμύθεια, ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές καταστάσεις

Παροχές
• Πλήρης και μόνιμη απασχόληση
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και ασφαλιστική κάλυψη
• Άριστο περιβάλλον εργασίας και προοπτικές εξέλιξης σε αναπτυσσόμενο επαγγελματικό χώρο
• Δυνατότητα συνεχούς εκπαίδευσης
• Ασφαλές εργασιακό περιβάλλον
• Δυνατότητα επιπλέον παροχών (Bonus παραγωγικότητας)

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα οριστεί συνάντηση για συνέντευξη με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης.

Όλα τα βιογραφικά σημειώματα θα αντιμετωπίζονται με απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Αθήνα