Για εργοδότες
Κωδ:ΛΟΓΙΣΤΗΣ
ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Περιγραφή Θέσης Εργασίας

  • Έλεγχος και καταχώριση παραστατικών.
  • Παρακολούθηση ταμείου και ενημερωση πελατων.
  • Προετοιμασία δηλώσεων Φ.Π.Α. και Παρακρατούμενων Φόρων ,Ε9,ΕΝΦΙΑ.
  • Τήρηση φυσικού και ηλεκτρονικού αρχείου λογιστηρίου.
  • Ενασχόληση με τον κύκλο μισθοδοσίας (διοικητικό και υπολογιστικό) για τη Σύνταξη και διαχείριση της μισθοδοσίας προσωπικού
  • Επικοινωνία με πελάτες
  • Ενασχόληση με το λογιστικό κύκλο και τη φορολογία νομικών και φυσικων προσώπων (δηλωσεις ) , καταρτηση Ισολογισμου ΕΛΠ .
  • Ενημέρωση των διαχειριστών για την τρέχουσα οικονομική και φορολογική πορεία τους, καθώς και για τις οφειλές τους σε ασφαλιστικούς και λοιπούς δημόσιους φορείς.
  • Συμπλήρωση Χρηματοοικονομικών Καταστασεων – Προσάρτημα-Ισολογισμός ΕΛΠ- ΓΕΜΗ .
  • Επίσκεψη σε πελάτες σε συγκεκριμενες ημέρες και ώρες για διεκπεραίωση λογιστικών εργασιών , σε ολο το λεκανοπέδιο Αττικής.
  • Οπωσδήποτε Μεταφορικό μέσον.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ οικονομικής ή λογιστικής κατεύθυνσης
  • Σχετική προϋπηρεσία σε αντίστοιχο ρόλο
  • Δεξιότητες οργάνωσης, διαχείρισης χρόνου και ιεράρχησης εκκρεμοτήτων
  • Άριστος χειρισμός Η/Υ και λογιστικών προγραμμάτων.
  • Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Γνώση MY DATA

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ελκυστικό Πακέτο Αποδοχών
  • Σημαντικές προοπτικές εξέλιξης
  • Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Εκπαιδεύσεις και σεμινάρια
Πειραιάς