Για εργοδότες
Προϊστάμενος Λογιστηρίου
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η εταιρεία ΙΡΙΔΑ είναι μια ανεξάρτητη και δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία που δραστηριοποιείται στον κλάδο της παραγωγής ιχθυοτροφών. Διαθέτει δύο εργοστάσια παραγωγής στο Αγρίνιο και την ΒΙΠΕ Πατρών. Παρέχει προϊόντα και υπηρεσίες άριστης ποιότητας στην Μεσογειακή Ιχθυοκαλλιέργεια.

Η εταιρεία αναζητά να προσλάβει ένα άτομο για τη θέση του Προϊστάμενου Λογιστηρίου με έδρα στη Νέα Αρτάκη Ευβοίας.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχιούχος ΑΕΙ Οικονομικής / Λογιστικής κατεύθυνσης
  • Κάτοχος επαγγελματικής ταυτότητας λογιστή Α ’τάξης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον (5) πέντε ετών σε οργανωμένο λογιστήριο βιομηχανικών-βιοτεχνικών εταιρειών / τήρηση βιβλίων Γ΄ κατηγορίας
  • Απαραίτητες οι γνώσεις κοστολόγησης
  • Καλή γνώση ψηφιακής πλατφόρμας My Data
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office και επιθυμητή η καλή γνώση ERP (Atlantis)
  • Πολύ καλή γνώση Φορολογικής κι Εργατικής νομοθεσίας

Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

Δεξιότητες:

  • Εργατικότητα, συνέπεια, μεθοδικότητα
  • Ικανότητα επίβλεψης και καθοδήγησης
  • Έμφαση στην λεπτομέρεια και ακρίβεια
  • Αποτελεσματικότητα και προσήλωση στην τήρηση διαδικασιών & προθεσμιών

Αρμοδιότητες:

  • Παρακολουθεί και εκτελεί επιμέρους εξειδικευμένα λογιστικά θέματα, προτείνοντας και εφαρμόζοντας λύσεις
  • Πραγματοποιεί συμφωνία λογαριασμών γενικής λογιστικής και συμφωνία επιμέρους υποσυστημάτων πελατών – προμηθευτών
  • Παρακολουθεί και ελέγχει τα πάγια περιουσιακά στοιχεία της εταιρείας
  • Προετοιμασία και υποβολή των μηνιαίων & ετήσιων φορολογικών δηλώσεων (ΦΠΑ, ΦΕ, κ.λπ.)
  • Παρακολουθεί και ενημερώνεται για αλλαγές στη Φορολογική νομοθεσία
  • Συμμετέχει στην προετοιμασία των πακέτων πληροφόρησης και των Οικονομικών Καταστάσεων
  • Διασφαλίζει την εφαρμογή των εσωτερικών διαδικασιών του λογιστηρίου και τηρεί τα καθορισμένα χρονοδιαγράμματα των εργασιών
  • Συμμετέχει ενεργά στην υλοποίηση νέων συστημάτων και εφαρμογών
  • Επικοινωνεί με δημόσιους φορείς, τράπεζες, εξωτερικούς συμβούλους (Οικονομικούς και Νομικούς)
  • Προετοιμάζει τα υποστηρικτικά αρχεία προς τους Ορκωτούς ελεγκτές
  • Προετοιμασία μηνιαίων στατιστικών στοιχείων

Παροχές Εταιρείας:

  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Συνταξιοδοτικό Συμβόλαιο
  • Δυνατότητες εκπαίδευσης και επαγγελματικής εξέλιξης

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα, στο e-mail: hr@irida.com

Στην ΙΡΙΔΑ χειριζόμαστε το βιογραφικό σας σημείωμα με απόλυτη εμπιστευτικότητα,

σεβόμαστε το απόρρητό σας και χρησιμοποιούμε τα προσωπικά σας δεδομένα αποκλειστικά για το σκοπό που μας τα έχετε παράσχει.

Χαλκίδα
Με μεγάλη εμπειρία