Για εργοδότες
Κωδ:001854/02
Assistant Accountant
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 10 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η ομάδα του Hiring Solutions του kariera.gr αναζητά για λογαριασμό πελάτη της, εταιρείας που δραστηριοποιείται στην παραγωγή και εμπορία ειδών χάρτου με έδρα τα Οινόφυτα, Βοηθό Λογιστή.

Αρμοδιότητες:

  • Τήρηση διπλογραφικών βιβλίων
  • Συμμετοχή στο σύνολο των καθημερινών λειτουργιών του Λογιστηρίου
  • Σύνταξη οικονομικών καταστάσεων
  • Υποστήριξη στην επίβλεψη του cash flow της εταιρείας και επικοινωνία με τις τράπεζες
  • Προφορική και γραπτή επικοινωνία στα Ελληνικά και Αγγλικά με πελάτες και τρίτους για την διεκπεραίωση τρεχουσών υποχρεώσεων και την εξυπηρέτηση αναγκών τους
  • Ενασχόληση με λογιστικά σχέδια

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής ή Οικονομικής κατεύθυνσης
  • 2-3 έτη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχο ρόλο
  • Εμπειρία στη διαχείριση διπλογραφικών βιβλίων
  • Λογιστική αντίληψη και γνώση των βασικών αρχών τήρησης διπλογραφικών βιβλίων
  • Γνώση του ΕΛΠ αναφορικά με την χρήση και κατάρτιση των λογαριασμών λογιστικής και καλή γνώση λογιστικών σχεδίων
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Πολύ καλή γνώση προγραμμάτων Microsoft Office (Word, Excel)
  • Μεθοδική σκέψη, οργανωτικές ικανότητες και ορθή διαχείριση χρόνου
  • Έμφαση στην λεπτομέρεια και ακρίβεια
  • Επιμελής, με διάθεση και όρεξη για μάθηση

Επιθυμητά προσόντα:

  • Άδεια λογιστή Τάξης Α΄

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Κάλυψη εξόδων μετακίνησης
  • Ευκαιρίες ανάπτυξης και επαγγελματικής εξέλιξης
  • Φιλικό και υποστηρικτικό περιβάλλον εργασίας

#hiringsolutionsisrecruiting

Οινόφυτα