Για εργοδότες
Στέλεχος Επιστημονικής Ομάδας
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
501-2000
Υπηρεσίες Λογισμικού και Πληροφορικής
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

O όμιλος Epsilon Net Α.Ε., ο μεγαλύτερος όμιλος πληροφορικής στην Ελλάδα και βραβευμένος με 9 Εθνικά και 3 Ευρωπαϊκά βραβεία ως Best Workplace αναζητά συνεργάτη για την Επιστημονική Ομάδα.

Αρμοδιότητες:

  • Μελέτη, επεξεργασία, κωδικοποίηση νόμων φορολογικής, λογιστικής, εργατικής νομοθεσίας
  • Έρευνα και τεκμηρίωση θεμάτων – ερωτημάτων βάσει της φορολογικής, λογιστικής, εργατικής νομοθεσίας
  • Συγγραφή θεμάτων σχετικών με τη φορολογική, λογιστική, εργατική νομοθεσία

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ οικονομικής ή λογιστικής κατεύθυνσης
  • 2 - 3 έτη εργασιακής προϋπηρεσίας σε λογιστήρια επιχειρήσεων/λογιστικά/φοροτεχνικά γραφεία
  • Καλή γνώση του λογιστικού κύκλου (απλογραφικά και διπλογραφικά βιβλία) ή/και της φορολογικής νομοθεσίας (φυσικών και νομικών προσώπων) ή/και εργατικής νομοθεσίας
  • Άριστος χειρισμός Η/Υ, MS Office (Word, Excel, Powerpoint)
  • Άριστες ικανότητες προφορικής και γραπτής επικοινωνίας και έκφρασης στην Ελληνική Γλώσσα

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Γνώση μισθοδοσίας
  • Εξοικείωση με τη χρήση λογιστικών προγραμμάτων ή/και συστημάτων ERP ή/και προγραμμάτων μισθοδοσίας
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Ομαδική εργασία / συνεργασία, τήρηση αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων

Παροχές:

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική ασφάλιση
  • Συνεχείς Εκπαιδεύσεις
  • Σημαντικές προοπτικές εξέλιξης
  • Δωρεάν συμμετοχή στα εκπαιδευτικά προγράμματα του Epsilon Training και Epsilon College
  • Υβριδικό μοντέλο εργασίας
Θεσσαλονίκη