Για εργοδότες
Υπεύθυνος Πιστωτικού Eλέγχου
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΠάτραΤοποθεσία
Πάτρα
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Τίτλος Θέσης :    Υπεύθυνος Πιστωτικού ελέγχου

Αναφέρεται σε :  Διευθυντή Λογιστηρίου

H εταιρία μας, Μύλοι ΚΕΠΕΝΟΥ ΑΒΕΕ, είναι μια από τις κορυφαίες  Αλευροβιομηχανίες στη χώρα, με έδρα στην ΒΙΠΕ Πατρών, εισηγμένη στο Χρηματιστήριο Αθηνών.

Στα πλαίσια της περαιτέρω ανάπτυξής μας, αναζητούμε κατάλληλους συνεργάτες να συμμετέχουν στο όραμα και τη δυναμική μας πορεία.

Η θέση του Υπεύθυνου Πιστωτικού Ελέγχου, στα κεντρικά γραφεία της Εταιρείας στην ΒΙΠΕ Πατρών, είναι  η σημερινή μας προτεραιότητα και σας καλούμε λαμβάνοντας υπόψιν τα παρακάτω δεδομένα, να επικοινωνήσετε μαζί μας, προκειμένου να συζητήσουμε τις δυνατότητες συμμετοχής σας σε ένα μόνιμο, πάντα φιλόδοξο και αποδοτικό πλάνο εργασίας, στο πλαίσιο της μεγάλης μας  οικογένειας η οποία θα παραμένει πάντα μια φιλική, σύγχρονη και δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία.

Κύριες Αρμοδιότητες :

  • Συμφωνίες καρτελών πελατών
  • Επικοινωνία με πελάτες
  • Άνοιγμα νέου πελάτη στο ERP και συντήρηση υπαρχόντων πελατών
  • Παρακολούθηση και Εφαρμογή της πιστωτικής πολιτικής της εταιρείας
  • Παρακολούθηση των πιστωτικών ορίων των πελατών
  • Έλεγχος φερεγγυότητας πελατών
  • Συνεργασία με τμήμα πωλήσεων
  • Διαχείριση και καταχώρηση επιταγών
  • Καταχώρηση λογιστικών εγγραφών (εισπράξεων κτλ) σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία.

 Απαιτούμενα Προσόντα:

Επιθυμητά Χαρακτηριστικά  :

Θα θέλαμε οι συνεργάτες μας να είναι απόλυτα συνεπείς άνθρωποι, φιλικοί εξυπηρετητές των εσωτερικών και των εξωτερικών συνεργατών και προσηλωμένοι στο στόχο τους.

Θα θέλαμε να αγαπάνε τον σχεδιασμό και την ποιότητα , να παρακολουθούν τις εξελίξεις στο αντικείμενό τους, να είναι φιλικοί με την τεχνολογία, να έχουν υπομονή και προσοχή στη λεπτομέρεια.

Θα θέλαμε να συνεργάζονται εύκολα με την ομάδα , να ενδιαφέρονται για την διαρκή βελτίωση της δουλειάς τους, να είναι απόλυτα ειλικρινείς, και να διεκδικούν το αλάθητο στη δουλειά τους.

Τυπικά Προσόντα :

  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης (ΑΕΙ/ΤΕΙ) Οικονομικής / Λογιστικής κατεύθυνσης.