Για εργοδότες
Υπάλληλος Τμήματος Λογιστηρίου - Βοηθός Λογιστή
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΒέροιαΤοποθεσία
Βέροια
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Μεγάλη επιχείρηση στην περιοχή της Ημαθίας ζητά για στελέχωση του Τμήματος Λογιστηρίου, Βοηθό Λογιστή

Αρμοδιότητες:

  • Λογιστικές εγγραφές - καταχωρίσεις μηχανογραφημένης λογιστικής-κύκλωμα εισαγωγών σε ERP Soft1
  • Προετοιμασία μηνιαίων φορολογικών υποχρεώσεων
  • Παρακολούθηση καρτέλας πελατών - προμηθευτών
  • Τιμολόγηση
  • Διεκπεραιώσεις τραπεζών - εξωτερικές εργασίες λογιστηρίου
  • Έλεγχος Παραστατικών πωλήσεων - αγορών
  • Οργάνωση και τήρηση αρχείου
  • Υποστήριξη στις λοιπές εργασίες του λογιστηρίου.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχιούχος σχολής  οικονομικής κατεύθυνσης ή συναφούς κατεύθυνσης
  • Άριστη γνώση office
  • Καλή γνώση χειρισμού ERP (SOFT1 – προαιρετικά)
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυνατότητα εξέλιξης και εκπαίδευσης - επιμόρφωσης
  • Υποστήριξη από δίκτυο συνεργατών
  • Κάλυψη εξόδων μετακίνησης στην έδρα της επιχείρησης στην Ημαθία
Βέροια