Για εργοδότες
ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΜΕΝΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

H ΑΦΟΙ ΡΟΗ ΑΕ, κορυφαία βιομηχανία παραγωγής χάρτινης συσκευασίας αναζητά Βοηθό Λογιστή με έδρα την Ελευσίνα.

Απαραίτητα προσόντα:

-Κάτοχος πτυχίου ΤΕΙ/ΑΕΙ,  Λογιστικής κατεύθυνσης

-Προϋπηρεσία 3-6  ετών σε μηχανογραφημένο λογιστήριο εμπορικής επιχείρησης, προϋπηρεσία σε λογιστήριο παραγωγικής επιχείρησης θα εκτιμηθεί.

-Άριστη γνώση συστημάτων ERP

-Γνώση και εμπειρία σε θέματα ΚΒΣ, ΦΠΑ, διαχείριση αποθηκών, ΕΓΛΣ, ΔΛΠ, μισθοδοσία / εργατική νομοθεσία, κοστολόγηση

-Πολύ καλή γνώση των ΕΛΠ, κύκλωμα Αποθήκης,  Εισαγωγών, Ενδοκοινοτικές συναλλαγές

-Πολύ καλή γνώση  MS Office

-Καλή γνώση αγγλικών

-Κάτοχος διπλώματος και αυτοκινήτου

Αρμοδιότητες:

-Έλεγχος,  καταχώρηση, παρακολούθηση τιμολογίων αγορών, εισπράξεων, πληρωμών σε ERP.

-Υποστήριξη εργασιών Μισθοδοσίας, Διαχείριση προσλήψεων – αποχωρήσεων.

- Εργασίες βιομηχανικής κοστολόγησης.

- Εργασίες αναλυτικής λογιστικής

Μαγούλα